DŹWIĘKI SZTUKI
SPEKTAKL DLA DZIECI, ze szczególnym uwzględnieniem widzów w spektrum autyzmu
-
10.12.2023 (niedziela), godz. 9:00
-
MNK Gmach Główny, al. 3 Maja 1, wystawa XX+XXI. Galeria Sztuki Polskiej
Zapraszamy Was do Galerii Sztuki Polskiej XX i XXI w., na wędrowny spektakl. Wybrane dzieła zainicjują teatralną przestrzeń, z prawdziwą scenografią oraz żywą muzyką i żywym ruchem. Przy pomocy tajemniczego urządzenia - epidiaskopu, na Waszych oczach powstaną obrazy! A w wybranych momentach, do spektaklu będziecie mogli dodać własny element twórczy.
Zaczynamy jeszcze przed otwarciem muzeum dla wszystkich zwiedzających.
Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Bilet: wstęp wolny
Liczba miejsc ograniczona, konieczna rezerwacja każdej osoby uczestniczącej (dziecko i opiekun), e-mail: rezerwacja@mnk.pl, tel.12 43 35 744
Możliwość rezerwacji miejsc od 4 grudnia 2023.
Na pytania związane z warsztatami odpowie koordynatorka: Izabela Lechowicz-Woźniczka ilechowicz@mnk.pl
Prowadzenie:
Grażyna M. Grobelna-Przybyło - muzyk i filozof, pomysłodawczyni spektakli przyjaznych widowni w spektrum. Absolwentka Uniwersytetu im. A.Mickiewicza oraz Akademii Muzycznej im. J.I.Paderewskiego w Poznaniu. Stworzyła projekt „Współczesna dla dzieci", w ramach którego prezentuje autorskie spektakle z towarzyszeniem żywej muzyki oraz żywych działań plastycznych na epidiaskopie.
Jest reżyserem spektakli oraz słuchowisk radiowych dla dzieci (Radio Emaus), autorką bajki „O Onku, Once i dwóch balonikach" (2013), współzałożycielką Teatru dla dzieci od 1.roku życia Atofri.
Na co dzień uczy rytmiki i kształcenia sluchu poprzez ruch w szkole muzycznej oraz muzyki w szkole terapeutycznej dla dzieci z autyzmem.
Dwukrotna stypendystka MKiDN.
W chwilach wolnych pisze opowiadania i maluje. Jest mamą radosnego i pomysłowego Bronka, najważniejszej Inspiracji spektakli przyjaznych dzieciom w spektrum autyzmu.
Patrycja Zelek – artystka, rzeźbiarka, rolniczka pochodzi z Lusławic gdzie aktualnie mieszka, tworzy i pracuje. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na wydziale rzeźby. Tworzy instalacje, rzeźby oraz rysunki aktualnie z wykorzystaniem barwników naturalnych. W swojej twórczości korzysta z metalu z drugiego obiegu, który zestawia z materiałami wyciągniętymi wprost z natury. Poszukuje zestawień zaskakujących i nietypowych aby opowiadać o otaczającym ją świecie. Współorganizatorka Biennale Sztuki w Lusławicach, na którym artyści prezentują swoje prace w naturalnym środowisku wiejskim.
Bartosz Sałdan - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji, od 2021 r. doktor sztuki w tejże uczelni. Współpracuje z Filharmonią Krakowską, z węgierską orkiestrą Musica Sonora, Sinfonią Varsovią czy Sinfoniettą Cracovią.
Swoje umiejętności prezentował m.in. w Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, Brand New Music w Katowicach, Poznańskiej Wiośnie Muzycznej, Sacrum Profanum czy Tehran International Contemporary Music Festival.
Jest także specjalistą od wykonawstwa muzyki dawnej na instrumentach historycznych.
Laureat stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” oraz Stypendium Twórczego Miasta Krakowa.