Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

DŹWIĘKI SZTUKI

DŹWIĘKI SZTUKI

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
10.12.2023
niedziela
9:00
bilety
SPEKTAKL DLA DZIECI, ze szczególnym uwzględnieniem widzów w spektrum autyzmu
  • 10.12.2023 (niedziela), godz. 9:00
  • MNK Gmach Główny, al. 3 Maja 1, wystawa XX+XXI. Galeria Sztuki Polskiej

Zapraszamy Was do Galerii Sztuki Polskiej XX i XXI w., na wędrowny spektakl. Wybrane dzieła zainicjują teatralną przestrzeń, z prawdziwą scenografią oraz żywą muzyką i żywym ruchem. Przy pomocy tajemniczego urządzenia - epidiaskopu, na Waszych oczach powstaną obrazy! A w wybranych momentach, do spektaklu będziecie mogli dodać własny element twórczy.

Zaczynamy jeszcze przed otwarciem muzeum dla wszystkich zwiedzających.

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bilet: wstęp wolny
Liczba miejsc ograniczona, konieczna rezerwacja każdej osoby uczestniczącej (dziecko i opiekun), e-mail: rezerwacja@mnk.pl, tel.12 43 35 744
Możliwość rezerwacji miejsc od 4 grudnia 2023.
Na pytania związane z warsztatami odpowie koordynatorka: Izabela Lechowicz-Woźniczka ilechowicz@mnk.pl


Prowadzenie:

Grażyna M. Grobelna-Przybyło - muzyk i filozof, pomysłodawczyni spektakli przyjaznych widowni w spektrum. Absolwentka Uniwersytetu im. A.Mickiewicza oraz Akademii Muzycznej im. J.I.Paderewskiego w Poznaniu. Stworzyła projekt „Współczesna dla dzieci", w ramach którego prezentuje autorskie spektakle z towarzyszeniem żywej muzyki oraz żywych działań plastycznych na epidiaskopie.
Jest reżyserem spektakli oraz słuchowisk radiowych dla dzieci (Radio Emaus), autorką bajki „O Onku, Once i dwóch balonikach" (2013), współzałożycielką Teatru dla dzieci od 1.roku życia Atofri.
Na co dzień uczy rytmiki i kształcenia sluchu poprzez ruch w szkole muzycznej oraz muzyki w szkole terapeutycznej dla dzieci z autyzmem.
Dwukrotna stypendystka MKiDN.
W chwilach wolnych pisze opowiadania i maluje. Jest mamą radosnego i pomysłowego Bronka, najważniejszej Inspiracji spektakli przyjaznych dzieciom w spektrum autyzmu.

Patrycja Zelek – artystka, rzeźbiarka, rolniczka pochodzi z Lusławic gdzie aktualnie mieszka, tworzy i pracuje. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na wydziale rzeźby. Tworzy instalacje, rzeźby oraz rysunki aktualnie z wykorzystaniem barwników naturalnych. W swojej twórczości korzysta z metalu z drugiego obiegu, który zestawia z materiałami wyciągniętymi wprost z natury. Poszukuje zestawień zaskakujących i nietypowych aby opowiadać o otaczającym ją świecie. Współorganizatorka Biennale Sztuki w Lusławicach, na którym artyści prezentują swoje prace w naturalnym środowisku wiejskim.

Bartosz Sałdan - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji, od 2021 r. doktor sztuki w tejże uczelni. Współpracuje z Filharmonią Krakowską, z węgierską orkiestrą Musica Sonora, Sinfonią Varsovią czy Sinfoniettą Cracovią.
Swoje umiejętności prezentował m.in. w Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, Brand New Music w Katowicach, Poznańskiej Wiośnie Muzycznej, Sacrum Profanum czy Tehran International Contemporary Music Festival.
Jest także specjalistą od wykonawstwa muzyki dawnej na instrumentach historycznych.
Laureat stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” oraz Stypendium Twórczego Miasta Krakowa.
Słowa kluczowe: dzieci, rodzice, spektakl, spektrum
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję