Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Dobroczyńcy Muzeum Narodowego w Krakowie 2006

Dobroczyńcy Muzeum Narodowego w Krakowie 2006

13.11.2007
wtorek

Dobroczyńcy Muzeum Narodowego w Krakowie 2006

12 listopada 2007 w poniedziałek na Zamku Królewskim w Niepołomicach odbyła się doroczna uroczystość Muzeum Narodowego w Krakowie – przyznanie tytułu DOBROCZYŃCY za rok 2006.
Celem spotkania było wyróżnienie osób i instytucji wspierających działalność naszego Muzeum.

Podkreślona została rola mecenatu w kształtowaniu i rozwijaniu relacji biznes–kultura oraz wsparcie działań promocyjnych.

Miejsce spotkania korespondowało z prezentacją największego projektu 2006 roku – otwarcia Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku Muzeum Narodowego w Krakowie na Zamku Królewskim w Niepołomicach.

W trakcie spotkania wręczono skromne dowody naszej wdzięczności: plakietki z brązu „Dla Dobroczyńcy MNK”, dyplomy i reprodukcje obrazu „Pochodnie Nerona ” Henryka Siemiradzkiego, który zainicjował zbiory Muzeum, w oprawie wykonanej z zabytkowych krosien.

WYRÓŻNIONE OSOBY I INSTYTUCJE

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
W roku 2006 zrealizowano projekty przy udziale finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wydawnicze wystawiennicze zakupy do zbiorów edukacyjne promocyjne inwestycyjny Urząd Miasta Krakowa W roku 2006 otrzymaliśmy dotacje z Gminy Miejskiej Kraków na projekty: - wystawiennicze - wydawnicze - edukacyjne Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa Za życzliwość i pomoc finansową w kompleksowym remoncie konserwatorskim Pałacu Biskupa Erazma Ciołka i innych remontach konserwatorskich.

MECENASI I SPONSORZY

Bank BPH
Za wszechstronny program wspierania naszego Muzeum, szczególnie za wsparcie projektu „Skarby znad Morza Czarnego. Złoto, rzeźba, ceramika z Muzeum Archeologicznego w Odessie”.

Elektrociepłownia „Kraków” SA
Za mecenat nad wystawami Muzeum Narodowego W Krakowie. Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych SA Za aktywny program wsparcia sponsorskiego wydawnictw Muzeum Narodowego w Krakowie – m.in. Wydanie katalogu Plakaty Alfonsa Muchy.

PKO Bank Polski SA
Za ciągłe wspieranie działalności Muzeum Narodowego w Krakowie. Kärcher Sp. z oo Za stałe wsparcie finansowe i rzeczowe Muzeum Stanisława Wyspiańskiego – Oddziału Muzeum Narodowego W Krakowie.

Nordea Bank Polska SA
Za wsparcie projektu Fin de siecle w Krakowie.

Firma AMS Za ufundowanie przestrzeni reklamowej dla upowszechniania projektów Muzeum Narodowego w Krakowie.

PZU SA
Za współpracę w roku 2006 oraz aktywny udział w naszej działalności dzięki programowi PZU wspieranie polityki prewencyjnej w muzeach.

FIRMY, KTÓRE WSPARŁY ORGANIZACJĘ WYSTAW W 2006 ROKU
LOT
Poczta Polska
Grupa Orbis – Hotel Cracovia
Przedsiębiorstwo Chimera
Grupa Kościuszko
Grupa TRIP
Firma Trias R
estauracja Wierzynek
Kawiarnia Noworolski

PATRONI MEDIALNI MUZEUM WYRÓŻNIENI W 2006 ROKU
TVP Kraków
Gazeta Krakowska
Gazeta Wyborcza
Dziennik Polski Rzeczpospolita

DARCZYŃCY
Pan Lech Kokociński
Mecenas Lech Kokociński (Prezes Honorowy Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego) wybitny numizmatyk i bibliofil.
Dar liczący już niemal 8 tysięcy cennych numizmatów (w tym 2,5 tysiąca monet antycznych) i blisko tysiąc pozycji literatury numizmatycznej stawia go w szeregu największych darczyńców Gabinetu Numizmatycznego.

Spotkanie było także okazją do podziękowania Panu Burmistrzowi Stanisławowi Kracikowi – dzięki Jego życzliwości i wsparciu na czas remontu Sukiennic, Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku Muzeum Narodowego w Krakowie została przeniesiona do Zamku Królewskiego w Niepołomicach.