Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Bardziej i mniej znane wizerunki maryjne w Krakowie
Cykl: Spacery

Bardziej i mniej znane wizerunki maryjne w Krakowie

Malarz marchijski, Maria Matka Miłosierdzia, 1494, olej na desce Rocca Demaniale w Gradarze

Cykl: Spacery
Bardziej i mniej znane wizerunki maryjne w Krakowie

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
20.08.2016
sobota
10:30
bilety
Podczas spaceru sprawdzimy czy i w jaki sposób wizerunki Matki Boskiej Miłosierdzia obecne są w tkance miejskiej Krakowa – poza muzeami i poza kościołami.
Nierzadko nie zauważamy obrazów i rzeźb, które mijamy w drodze do domu czy pracy. Spacerując ulicami Krakowa przyjrzymy się wnikliwie otaczającym nas zabytkom, których na co dzień zdajemy się nie dostrzegać. Porozmawiamy o okolicznościach ich powstania, oraz wymowie  artystycznej i ideowej dzieł sztuki. 

Spacer towarzyszy wystawie "Maria Mater Misericordiae"

Początek spaceru: Gmach Główny, al. 3 Maja 1

Wstęp: 10 zł
Spacer trwa trzy godziny - od 10.30 do 13.30 
Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc: rezerwacja@mnk.pl, tel. 12 43 35 444 (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00. W mailu prosimy o podanie imienia, nazwiska oraz numeru kontaktowego.

Prowadzenie: Anna Sokulska

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA INNE SPACERY PO KRAKOWIE

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję