Auto-narracje Ewy Kuryluk
Auto-narracje odnaleźć można zarówno w publikacjach poświęconych różnym aspektom sztuki Ewy Kuryluk, jak i w obrazach. Te ostatnie prowadząca przeanalizuje jako łączące teoretyczny namysł nad autoportretem z autoportretową praktyką artystyczną.
Prowadzenie: Agata Jakubowska - historyczka sztuki, profesor w Instytucie Historii Sztuki UAM w Poznaniu, gdzie kieruje Zakładem Historii Sztuki Nowoczesnej. Prowadziła zajęcia na gender studies na Uniwersytecie Warszawskim i na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autorka książek "Na marginesach lustra. Ciało kobiece w pracach polskich artystek" (Kraków: Universitas, 2004), "Portret wielokrotny dzieła Aliny Szapocznikow" (Poznań: Wydawnictwo Naukowe UAM, 2008), "Artystki polskie" (red.,
Warszawa: Wydawnictwa Szkolne PWN, 2011) i "Alina Szapocznikow. Awkward objects" (red. Warszawa: Muzeum Sztuki Nowoczesnej, 2011), a także licznych tekstów poświęconych twórczości kobiet i problematyce gender w sztuce współczesnej.
Autorka tekstu do katalogu wystawy "Nie śnij o miłości Kuryluk”
Miejsce: sala audiowizualna U Samurajów w Gmachu Głównym MNK.
Wystawa "Nie śnij o miłości, Kuryluk" poświęcona jest twórczości malarskiej Ewy Kuryluk - historyczki sztuki, pisarki, poetki, malarki, rysowniczki, fotografki, autorki instalacji. Wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie stanowi ważne podsumowanie malarskiego dorobku artystki, która sama przyznaje, że najlepsza na świecie kolekcja jej obrazów znajduje się od czterdziestu lat w krakowskim Muzeum.