Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

"Amerykański sen" odlotowym wydarzeniem roku 2009

"Amerykański sen" odlotowym wydarzeniem roku 2009

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
08.02.2010
poniedziałek

"Amerykański sen" odlotowym wydarzeniem roku 2009

Kulturalnym wydarzeniem roku 2009 "Gazeta Wyborcza" wybrała wystawę "Amerykański sen" w Muzeum Narodowym w Krakowie.
Jury w składzie: Jerzy Armata, Tomasz Handzlik, Ryszard Kozik, Małgorzata I. Niemczyńska, Joanna Targoń oraz Mariusz Wiatrak, tak uzasadniło swój wybór:

""Prace amerykańskich fotorealistów, które złożyły się na główną część wystawy Amerykański sen w Muzeum Narodowym w Krakowie, nie były u nas prezentowane nigdy dotąd. Jakby tego było mało, ekspozycji towarzyszył bogaty program: projekcje filmów, wykłady, spotkania, warsztaty dla dzieci. To był cały festiwal, w którego ramach mierzyliśmy się z wielkim mitem współczesności. Organizując wystawę "Amerykański sen", najstarsze muzeum w Polsce pokazało swoje nowoczesne oblicze. W tym miejscu docenia się nie tylko Francisco Goyę, ale też Boba Dylana"".

Nagrodę - nietypowy latawiec - odebrał z rąk redaktora naczelnego ""Gazety"" Józefa Stachowa wicedyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie Marek Świca podczas gali w Łodzi Kaliskiej w Krakowie.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję