Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Spacer „Aleksander Kotsis – czuły obserwator”

Spacer „Aleksander Kotsis – czuły obserwator”

Spacer „Aleksander Kotsis – czuły obserwator”

Terminy:
29.05.2021 godz. 11.00-13.30
12.06.2021, godz. 11.00-13.30
Trasa spaceru:

Początek spaceru: Przed bramą Starego Cmentarza Podgórskiego przy al. Powstańców Śląskich 1.      Trasa spaceru obejmuje między innymi  ul. Tatrzańską, Plac Lasoty, Rynek Podgórski, ul. Kalwaryjską i Ludwinów. Zakończenie spaceru: Plac Wolnica.

Opis: W trakcie spaceru "Aleksander Kotsis – czuły obserwator" skupimy się na miejscach bezpośrednio związanych z życiem artysty w Podgórzu i Ludwinowie. Spróbujemy przenieść się do czasów końca XIX w. i do miejsc przedstawianych przez artystę w jego dziełach, które dotykały tematu życia codziennego mieszkańców galicyjskich miasteczek i podhalańskiej wsi oraz sielankowych przedstawień podkrakowskiego i tatrzańskiego krajobrazu dzięki, którym w tytule spaceru możemy z czystym sumieniem użyć sformułowania "czuły obserwator".

Prowadzenie: Anna Sokulska – licencjonowana przewodniczka miejska, miłośniczka Krakowa, wieloletnia współpracowniczka Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie oraz innych instytucji muzealnych.

Terminy:
29.05.2021, godz. 11.00-13.30

Ważne informacje:  Udział 15 zł, rezerwacja i zakup biletów w Centrum Informacji i Rezerwacji MNK (rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 57 44). Bilety na wydarzenie dostępne od 24 maja do 28 maja do godz. 15.30. W trakcie spaceru będziemy wchodzić do dwóch pomieszczeń dlatego konieczne będą maski ochronne i będziemy także wykorzystywać system TourGuide. Urządzenia i słuchawki są systematycznie dezynfekowane. Istnieje możliwość wykorzystania własnych słuchawek.

12.06.2021, godz. 11.00-13.30

Ważne informacje:  Udział 15 zł, rezerwacja i zakup biletów w Centrum Informacji i Rezerwacji MNK (rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 57 44) Bilety na wydarzenie dostępne od 1 czerwca do 11 czerwca do godz. 15.30. W trakcie spaceru będziemy wchodzić do dwóch pomieszczeń dlatego konieczne będą maski ochronne i będziemy także wykorzystywać system TourGuide. Urządzenia i słuchawki są systematycznie dezynfekowane. Istnieje możliwość wykorzystania własnych słuchawek.
Słowa kluczowe: kotsis, nauczyciele
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję