Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Akcja malowania szablonów inspirowanych Wyspiańskim - część II

Akcja malowania szablonów inspirowanych Wyspiańskim - część II

Muzeum Narodowe w Krakowie

16.09.2017
sobota
11:00 - 14:00
wstęp wolny
Zapraszamy do plenerowej akcji na ulicach Krakowa, aby wspólnie z artystkami stworzyć "malowany szlak Wyspiańskiego". Nasz kolorowy, wędrowny warsztat szablonowy wyruszy spod kościoła franciszkanów (od strony Plant) i będzie się przemieszczał Plantami w stronę Wawelu, pójdzie bulwarami wzdłuż Wisły, aby zatrzymać się pod kościołem na Skałce.
Szukajcie kolorowego wózka z Wyspiańskim!

Początek: Planty przed kościołem franciszkanów, ul. Franciszkańska
Udział bezpłatny. Nie obowiązuje rezerwacja, jednak liczba miejsc ograniczona.
Prowadzenie: Blanka Dudek, Ewelina Krawczyk

Do akcji można dołączać przez cały czas jej trwania, szukając nas na trasie:
Planty przed kościołem franciszkanów (ul. Franciszkańska) – Planty w stronę Wawelu – ul. Podzamcze w stronę Wisły - Bulwary wiślane obok Wawelu – koniec: Bulwary wiślane na wysokości kościoła na Skałce.

Zapraszamy, abyście dołączyli do nas w dowolnym momencie, zakasali rękawy i odbili na chodniku albo alejce szablon inspirowany twórczością Wyspiańskiego. Po drodze miniemy kilka punktów związanych z artystą, o których uczestnicy akcji dowiedzą się więcej dzięki obecności edukatorów z Muzeum Narodowego w Krakowie.

Prowadzenie:
– Blanka Dudek – artystka, doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Absolwentka Wydziału Malarstwa oraz studiów podyplomowych w zakresie edukacji plastycznej. Prowadzi zajęcia artystyczne dla dzieci i dorosłych. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Bierze udział w licznych wystawach, konkursach i plenerach.
– Ewelina Krawczyk – absolwentka edukacji artystycznej AJD w Częstochowie. Ukończyła studia podyplomowe z Arteterapii oraz Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Animator działań artystyczno-pedagogicznych, edukator sztuki, nauczyciel. Na co dzień pracuje w jednym z krakowskich przedszkoli oraz prowadzi warsztaty plastyczne i twórcze dla dzieci w Szkole Rysunku i Malarstwa Onamato. Jej pasją jest ruch i wspinaczka skałkowa.

WAŻNE INFORMACJE:
– do akcji może włączyć się każdy przez cały czas jej trwania (od godz. 11:00 do 14:00), szukając nas na trasie: Planty przed kościołem franciszkanów (ul. Franciszkańska) – Planty w stronę Wawelu – ul. Podzamcze w stronę Wisły - Bulwary wiślane obok Wawelu – koniec: Bulwary wiślane na wysokości kościoła na Skałce.
– warsztaty otwarte, nie obowiązuje rezerwacja
– wstęp wolny