Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

W poszukiwaniu własnego stylu. Kraków galicyjski, europejski i egzotyczny.

W poszukiwaniu własnego stylu. Kraków galicyjski, europejski i egzotyczny.

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
21.08.2021
sobota
11:00 - 13:30
bilety
21.08.2021

godz. 11.00-13.30

Początek spaceru: al. 3 Maja 1, Gmach Główny MNK, wystawa „Polskie style narodowe 1890–1918”

Zakończenie spaceru: ul. Kopernika

Trasa: m.in. ul. Retoryka, Smoleńsk i Karmelicka oraz pl. Matejki

 

Opis: Sztuka i kultura końca XIX i początku XX wieku to czas poszukiwań stylu narodowego. Okres ten obfitował w realizacje czerpiące m.in. z kultury ludowej. Możemy to zaobserwować na przykładzie budynku Szkoły Przemysłowej, który znajduje się w pobliżu gmachu Muzeum Narodowego, gdzie rozpoczniemy spacer. Jednak w architekturze Krakowa tamtych czasów znaleźć można elementy, których spodziewalibyśmy się raczej w Wiedniu, Francji, Niderlandach czy Szwajcarii. W trakcie spaceru spróbujemy zaglądnąć do źródeł, z których czerpali architekci, tworząc w Krakowie swoje ciekawe realizacje. Przy okazji za ich sprawą, nie opuszczając miasta, przeniesiemy się do innych krajów europejskich, a nawet, jak na letnią porę przystało, odwiedzimy bardziej egzotyczne rejony.

Prowadzenie: Anna Sokulska – licencjonowana przewodniczka miejska, miłośniczka Krakowa, wieloletnia współpracowniczka Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie oraz innych instytucji muzealnych.

Ważne informacje: Udział 15 zł, liczba miejsc ograniczona. Rezerwacja w Centrum Informacji i Rezerwacji MNK (rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 57 44). Zakup biletów w kasie muzealnej. Rezerwacja i bilety na wydarzenie dostępne od 9 sierpnia. W trakcie spaceru wchodzimy na wystawę, gdzie obowiązują maski ochronne. Będziemy wykorzystywać system TourGuide. Urządzenia i słuchawki są systematycznie dezynfekowane. Istnieje możliwość wykorzystania własnych słuchawek.


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję