Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Jak sprawić, żeby Bąbelek i Kudłaczek znaleźli źródła wody sodowej?

fot. Mirosław Żak - Pracownia Fotograficzna MNK

Jak sprawić, żeby Bąbelek i Kudłaczek znaleźli źródła wody sodowej?

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
12.04.2018
czwartek
16:30
bilety
W ramach cyklu Konserwatorskie czwartki zapraszamy na spotkanie z przedstawicielkami Laboratorium Analiz i Nieniszczących Badań Obiektów Zabytkowych LANBOZ.

Prowadzenie:

  • Karolina Budkowska – z wykształcenia jest chemikiem. Swoją przygodę z laboratorium LANBOZ rozpoczęła jeszcze w 2013 roku, kiedy to odbywała w nim praktykę oraz staż. Dalsze doświadczenie zdobywała m.in. w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, gdzie brała udział w licznych projektach w obszarze badań nad dziedzictwem, w dużej mierze dotyczących obiektów na podłożu papierowym. Obecne jej wyzwania realizowane w LANBOZ to prewencja konserwatorska oraz prowadzenie i wykonywanie projektów badawczych w ramach Krajowego Centrum Badań nad Dziedzictwem.
  • Joanna Sobczyk – od 2004 roku pracuje w zakresie badań nad dziedzictwem w LANBOZ. Od 2016 roku specjalista w zakresie konserwacji prewencyjnej w Muzeum Narodowym w Krakowie. Jako fizyk komputerowy rozwija i implementuje zaawansowane metody badań i analizy danych na wielu polach prewencji konserwatorskiej, od zarządzania ryzykiem podczas podróży najcenniejszych dzieł sztuki, przez zabezpieczanie wystaw od strony fizycznych, chemicznych i biologicznych zagrożeń, po szybkie działania w sytuacjach awaryjnych. Zakres jej działalności naukowej obejmuje między innymi zarządzanie klimatem, przetwarzanie i analizę obrazów cyfrowych oraz metrologię koloru. Jej działalność naukowa została wyróżniona nagrodą SYBILLA.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję