Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Dewoci, artyści i ateiści. Religie w galicyjskim Krakowie

Dewoci, artyści i ateiści. Religie w galicyjskim Krakowie

MNK Szołayscy

pl. Szczepański 9, 31-011 Kraków
26.01.2019
sobota
15:00
bilety

Dewoci, artyści i ateiści. Religie w galicyjskim Krakowie

Jaki był Kraków galicyjski w soczewce religii? Zapraszamy na specjalne oprowadzanie tematyczne, w czasie którego przyjrzymy się tematyce religijnej prezentowanej na wystawie.
Przełom XIX i XX wieku to czas, gdy w Krakowie nieustannie mieszały się różne religie, wyznania i kultury. Mieszkali tu wyznawcy katolicyzmu, prawosławia, grekokatolicyzmu i judaizmu. W siłę rósł ruch ateistyczny, pojawiały się również nowe formy duchowości. Budowano świątynie, sprowadzano zgromadzenia zakonne. Religia była ważnym punktem odniesienia dla artystów, którzy albo czerpali z niej inspirację, zdobywając niekiedy zaskakującą sławę, albo podchodzili do niej krytycznie. Jaki obraz religijności mieszkańców ówczesnego Krakowa wyłania się z obiektów zgromadzonych na wystawie?

Prowadzenie: Filip Skowron – etnolog, polonista, pracownik Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie, doktorant na Uniwersytecie Jagiellońskim. Miłośnik muzeów i Młodej Polski.

WSTEP W CENIE BILETU NA WYSTAWĘ

[WSTAW CYKLE]
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję