Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Litery w służbie państwu i narodowi w dwudziestoleciu międzywojennym

Litery w służbie państwu i narodowi w dwudziestoleciu międzywojennym

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
28.09.2017
czwartek
18:00
wstęp wolny
Zapraszamy na wykład pt. "Jednostka o głębokiem poczuciu społeczno-narodowem”. Litery w służbie państwu i narodowi w dwudziestoleciu międzywojennym", który będzie próbą prześledzenia poszukiwań polskiej narodowej czcionki w dwudziestoleciu międzywojennym oraz dyskusji, które im towarzyszyły.
Opowieść ta zostanie przedstawiona na szerszym tle dyskursów dotyczących sztuki narodowej i państwowej w ówczesnej Polsce oraz procesów na pograniczu typografii i polityki odbywających się w tym samym czasie w Europie.

Wykład odbędzie się w sali audiowizualnej „U Samurajów”, Gmach Główny MNK.

Prowadzący: dr Agata Szydłowska - doktor nauk humanistycznych w zakresie etnologii, absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Szkoły Nauk Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Pracuje jako adiunkt w Katedrze Historii i Teorii Designu na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie. Zajmuje się refleksją nad dizajnem w kontekście społecznym i politycznym. Jej książka pod tytułem „Od solidarycy do TypoPolo. Typografia i tożsamości zbiorowe w Polsce po 1989 roku” ukaże się na przełomie lipca i sierpnia 2017 r. nakładem wydawnictwa Ossolineum.
Słowa kluczowe: #dziedzictwo, typografia
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję