{baseAction::__('GO_TO_CONTENT')}
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Litery w służbie państwu i narodowi w dwudziestoleciu międzywojennym

Litery w służbie państwu i narodowi w dwudziestoleciu międzywojennym

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
28.09.2017
czwartek
18:00
Dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo WiFi Przewijak Przewijak
wstęp wolny
Zapraszamy na wykład pt. "Jednostka o głębokiem poczuciu społeczno-narodowem”. Litery w służbie państwu i narodowi w dwudziestoleciu międzywojennym", który będzie próbą prześledzenia poszukiwań polskiej narodowej czcionki w dwudziestoleciu międzywojennym oraz dyskusji, które im towarzyszyły.
Opowieść ta zostanie przedstawiona na szerszym tle dyskursów dotyczących sztuki narodowej i państwowej w ówczesnej Polsce oraz procesów na pograniczu typografii i polityki odbywających się w tym samym czasie w Europie.

Wykład odbędzie się w sali audiowizualnej „U Samurajów”, Gmach Główny MNK.

Prowadzący: dr Agata Szydłowska - doktor nauk humanistycznych w zakresie etnologii, absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Szkoły Nauk Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Pracuje jako adiunkt w Katedrze Historii i Teorii Designu na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie. Zajmuje się refleksją nad dizajnem w kontekście społecznym i politycznym. Jej książka pod tytułem „Od solidarycy do TypoPolo. Typografia i tożsamości zbiorowe w Polsce po 1989 roku” ukaże się na przełomie lipca i sierpnia 2017 r. nakładem wydawnictwa Ossolineum.