Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Willa „Atma” w Zakopanem i wystawa „Cud światła. Witraże średniowieczne w Polsce” w Gmachu Głównym

Willa „Atma” w Zakopanem i wystawa „Cud światła. Witraże średniowieczne w Polsce” w Gmachu Głównym

16.05.2020
sobota

Willa „Atma” w Zakopanem i wystawa „Cud światła. Witraże średniowieczne w Polsce” w Gmachu Głównym

Po dwóch miesiącach przerwy Muzeum Narodowe w Krakowie otwiera swoje drzwi dla wszystkich. Od 16 maja, zapraszamy do Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem. Muzeum będzie czynne od wtorku do piątku w godz. 10.00 - 16.00, w sobotę w godz. 10.00 – 17.00, w niedzielę w godz. 10.00 – 16.00. Codziennie w godz. 13.00 - 13.30 będzie zamykane z powodu dodatkowej dezynfekcji.

Również 16 maja zostanie ponownie otwarta wystawa „Cud światła. Witraże średniowieczne w Polsce” w Gmachu Głównym. Wystawę będzie można zwiedzać od wtorku do soboty w godz. 10.00-17.00 i w niedzielę w godz. 10.00-16.00. Codziennie będą dwie przerwy techniczne, w godz. 12.00-12.30, 14.30-15.00
Aby zapewnić wszystkim maksymalne bezpieczeństwo, przy wejściu do budynku zostały umieszczone dozowniki z płynem odkażającym ręce do obowiązkowego stosowania przez wszystkie osoby. Zgodnie z zaleceniami Komisji BHP na stanowisku kasowym zamontowana została ochronna przegroda. Ilość osób zwiedzających została zmniejszona zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W miejscach ogólnodostępnych pojawiły się informacje w formie graficznej i opisowej wskazujące zasady ochrony oraz ograniczenia dla zwiedzających.

Jesteśmy gotowi, by przyjąć zwiedzających. Zapraszamy!

Poniżej prezentujemy najważniejsze zasady zwiedzania muzeum, które powstały w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszym zwiedzającym i pracownikom:


  • Wszystkie osoby wchodzące do Muzeum mają obowiązek korzystania z płynu odkażającego ręce, znajdującego się w dozownikach w strefie wejścia do budynku lub używania rękawiczek ochronnych.
  • Zwiedzający mają obowiązek stosowania osłon ust i nosa (maseczki, chusty, przyłbice).
  • Prosimy o zachowanie wymaganej odległości min dwóch metrów od innych osób.
  • ograniczenie ilości osób korzystających z wind do maksymalnie dwóch osób równocześnie w windzie. Zalecamy korzystanie z klatek schodowych.
  • Zalecamy płatność bezdotykową przy użyciu kart płatniczych bądź zakup biletów online.
  • Ograniczenie maksymalnej ilości Zwiedzających mogących równocześnie przebywać w galeriach stałych/wystawach zmiennych/ ogrodach/dziedzińcach, przy założeniu 15 m2 powierzchni na jedną osobę
  • Zalecamy planowanie tras zwiedzania w ruchu jednokierunkowym.
  • Zalecamy zwiedzanie indywidualnego, zwiedzanie grupowe dopuszczalne w grupach maksymalnie pięcioosobowych, z zachowaniem wymaganego odstępu (p.2).
  • Szatnia będzie działać w trybie samoobsługowym
Do odwołania zostały zawieszone lekcje muzealne, warsztaty, konferencje, odczyty, koncerty, wernisaże.


Wstrzymane zostało udostępniania monitorów dotykowych i wszelkiego rodzaju ścieżek sensorycznych oraz wypożyczenia audio przewodników.


Pełen regulamin zwiedzania
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję