Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

140 lat MNK - Sukiennice/Inauguracja Sezonu Edukacyjnego (Dzień Drugi)

140 lat MNK - Sukiennice/Inauguracja Sezonu Edukacyjnego (Dzień Drugi)

MNK Sukiennice

Rynek Główny 3, 31-042 Kraków
06.10.2019
niedziela
11:00
wstęp wolny

140 lat MNK - Sukiennice/Inauguracja Sezonu Edukacyjnego (Dzień Drugi)

Zaczęło się w Sukiennicach, 140 lat temu. Przyjdźcie świętować z nami urodziny Muzeum Narodowego w Krakowie w jego pierwszej siedzibie. Będzie to również okazja do zapoznania się z naszymi zajęciami edukacyjnymi. Zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach, spotkaniach, oprowadzaniach. Będziemy razem słuchać, dyskutować, wędrować, rysować, zadawać pytania, relaksować się i kontemplować.
CAŁOŚĆ PROGRAMU DO POBRANIA TU.

Peleryniarze i kabareciarze. Spacer po młodopolskim Krakowie


Filip Skowron

godz. 11:00

Dla tych, którzy nie boją się mrocznych kawiarni ani słynnych pracowni artystów. Dla tych, którzy lubią Wyspiańskiego, Przybyszewskiego, Boznańską i Mehoffera. I dla tych, którzy chcieliby odczarować Młodą Polskę.

Spacer tłumaczony na Polski Język Migowy

[dorośli]

Konik Muzealny. Malowane ZOO

Weronika Moskwa, Martyna Majsterek

godz. 11:00–14:00 (do zajęć można dołączyć najpóźniej o godz. 13:00)

Dla rodzin, które lubią spędzać wspólnie czas wykonując zadania i rozwiązując zagadki, a w ich szeregach znajdują się dzieci w wieku około  4–7 lat.

[rodziny z dziećmi]

Helena Modrzejewska składa życzenia. Otwarte warsztaty na 140-lecie MNK

Jolanta Bobala

godz. 11:00–15:00 (można dołączyć w dowolnym momencie)

Dla tych, którzy lubią świętować i składać życzenia i którzy lubią poznawać nowe osoby, nawet jeśli spotykają je tylko na obrazach w muzeum.

[dorośli]

Dzieci mamy i zwiedzamy! Oprowadzanie dla opiekunów dzieci do lat 3

Marta Witoń

godz. 14:30

Dla osób, które ostatnio najczęściej oglądają Świnkę Pepę albo Maszę i niedźwiedzia i dla odmiany chcą popatrzeć na Matejkę i Malczewskiego, i dla tych wszystkich, którym nie straszne wsłuchiwanie się w głos przewodnika wśród gaworzenia i kwilenia.

[dorośli]

Wariacje taneczne – pokaz taneczny połączony z oprowadzaniem

Ewa Kalita, Natalia Milewska – taniec, Marta Witoń – oprowadzanie

godz. 16:00

Dla tych, którzy lubią patrzeć na dzieła sztuki i na tańczących, których interesuje korespondencja sztuk, albo po prostu niecodzienne muzealne wydarzenia.

Długa Pauza – warsztaty relaksacyjne

Maja Luxenberg

godz. 17:00

Liczba miejsc ograniczona, odbiór wejściówek od 01.10 do 06.10 w kasie Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach

Dla tych, którzy lubią niespodzianki, ćwiczenia oddechowe i ruchowe, lubią przebywać w muzeum po jego zamknięciu oraz potrzebują się zrelaksować.

[dorośli]Koncert f-moll Fryderyka Chopina - Krzysztof Książek z kwartetem smyczkowym DAFO
godz. 19:00 - bezpłatne wejściówki do pobrania w kasach MNK.

Kwartet Smyczkowy DAFO powstał w 1993 roku. Tworzą go Justyna Duda (I skrzypce), Danuta Augustyn (II skrzypce), Aneta Dumanowska (altówka) oraz Anna Armatys (wiolonczela).
Od początku działalności artystki z Dafô fascynują się wykonywaniem muzyki współczesnej. Zespół jest kilkukrotnym laureatem polskich i zagranicznych nagród, w tym „Fryderyków”. W repertuarze ma, poza muzyka współczesną, utwory kameralne z różnych epok, również kwintety, sekstety, oktety oraz koncerty na kwartet i orkiestrę. Kwartet uczestniczył w licznych festiwalach polskich i międzynarodowych, w Niemczech, Francji, Hiszpanii czy USA. Współpracował m.in. z Krzysztofem Pendereckim, Krzysztofem Meyerem, Zbigniewem Bujarskim, Hansem Schanderlem czy Pawłem Mykietynem.

Krzysztof Książek – półfinalista i laureat dwóch nagród pozaregulaminowych w XVII Miedzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz laureat III nagrody i nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie mazurków w I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych. Laureat najwyższych nagród w wielu innych konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Koncertował w Japonii, Chinach, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, RPA, USA, Polsce, na Słowacji, Ukrainie i na Węgrzech. Nagrał trzy płyty z muzyka Fryderyka Chopina, w tym ostatnia w prestiżowej serii Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina „The Real Chopin”.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję