Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

10+ Sztuka - Poruszenia

10+ Sztuka - Poruszenia

10+ Sztuka - Poruszenia

Czy sztuka jest ludziom potrzebna, jak można ją wykorzystać, czego nas uczy? Zapraszamy na zajęcia z cyklu 10+ Sztuka.
Jest rok 1924. Józef Czapski wraz z przyjaciółmi wyrusza z krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych do wymarzonego Paryża, odkrywać malarstwo. Nazywani są Kapistami i stawiają kolor na pierwszym miejscu, a klasyczne wykorzystanie płótna do opowiadania historii uważają za marnotrawstwo. Walczą o „czyste” malarstwo, a ich przewodnikiem jest Józef Pankiewicz. W czasie warsztatów obejrzymy prace Czapskiego i zajrzymy do jego pracowni. Dowiemy się kim byli jego przyjaciele i co ich w sztuce poruszało.

Prowadzenie: Izabela Lechowicz: absolwentka Wydziału Malarstwa ASP we Wrocławiu. Zajmuje się fotografią, prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Założyła Światłoczułą – autorską pracownię plastyczno-fotograficzną. Lubi Beskid Niski.

CYKL I - PUZZLE - Z drobnych fragmentów wyłania się coraz pełniejszy obraz. Poszczególne elementy układanki zaczynają do siebie pasować, odsłaniając wcześniej ukryte znaczenia. Splatają się wątki. Osobne historie zyskują kontekst, a na jego tle, pozwalają się lepiej rozumieć. Wyobraźcie sobie, że historia sztuki to puzzle, a każde warsztaty dostarczają nam kolejnych części do zbudowania obrazu. W nowym cyklu skupimy się na artystach tworzących w pierwszej połowie XX wieku. Będziemy przyglądać się pracom i zmianom następującym w sztuce. Sami staniemy się aktywnymi twórcami, zajmując się malarstwem, grafiką oraz fotografią.

Ważne informacje:
  • Warsztaty odbywają się w soboty w godz. 10.30–12.15 w wybranych oddziałach Muzeum
  • Wstęp: 100 zł – karnet na cały cykl zajęć; 25 zł – jednorazowy udział w warsztatach
  • Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona; grupy mają charakter kameralny
  • UWAGA: Ponieważ w tym cyklu wiek uczestników jest szczególnie istotny, prosimy, by nie zapisywać dzieci, które mają mniej niż 10 lub więcej niż 13 lat
Jak się zapisać;