Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Sztuka teraz 03.02-15.04.2018 Sztuka teraz
Przewijak Kawiarnia WiFi
Powiększ tekst Powiększ tekst Drukuj

SZLACHETNA PACZKA po raz drugi wspólnie z Muzeum Narodowym w Krakowie, a także nowym partnerem strategicznym - Fundacją Lotto, zaprasza do zaangażowania się w projekt SZTUKA TERAZ, którego celem jest odkrywanie współczesnej, wartościowej sztuki, wydobywanie na światło dzienne artystów tworzących teraz, a także pokazanie, że sztuka może zagościć w każdym domu.

SZTUKA TERAZ połączyła w tym roku blisko 30 kuratorów i 160 artystów, zarówno początkujących jak i osoby znane na rynku sztuki. Do SZTUKI TERAZ zaprosiliśmy także grono ekspertów ze świata sztuki, designu i kolekcjonerstwa, do którego należą między innymi: Beata Bochińska - kreatorka trendów we wzornictwie, współpracująca z największymi firmami i najlepszymi projektantami, autorka bestsellerowego poradnika dla kolekcjonerów "Zacznij kochać dizajn", Jacek Kołodziejski - jeden z najbardziej cenionych polskich fotografów, który łączy dorobek artystyczny z pracą dla prestiżowych marek i magazynów czy Łukasz Radwan - dziennikarz, krytyk i promotor sztuki. Eksperci spośród zgłoszonych 1120 prac wybrali najlepsze, które są pokazywane w MNK tuż obok "Damy z gronostajem" Leonarda da Vinci i najwybitniejszych dzieł Stanisława Wyspiańskiego.

Od lutego do 15 kwietnia 2018 wystawa będzie prezentowana w Kamienicy Szołayskich. Będą jej towarzyszyć ciekawe wydarzenia edukacyjne, rozpowszechniające wiedzę o sztuce.

Celem SZTUKI TERAZ jest również promowanie współczesnej polskiej sztuki wśród społeczeństwa i zbliżenie go do rynku sztuki. Chcielibyśmy nauczyć Polaków inwestowania w sztukę, uwrażliwiać na piękno i na drugiego człowieka. Chcemy budować modę na kupowanie sztuki, tak by Polska stawała się krajem ludzi kreatywnych, ludzi tworzących, takich, którzy pięknem chcą zmieniać świat. Dlatego zapraszamy wszystkich do udziału w aukcji charytatywnej, która odbędzie się za pośrednictwem platformy Allegro Charytatywni. Dochód z licytacji dzieł będzie przeznaczony na cele SZLACHETNEJ PACZKI, która od 16 lat pomaga najbardziej potrzebującym.

Więcej informacji:
www.szlachetnapaczka.pl/sztuka-teraz
www.facebook.com/SztukaTeraz2017

Słowa kluczowe:

Sztuka Teraz, Szlachetna Paczka

Kamienica Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego

pl. Szczepański 9, 31-011 Kraków
  • przerwa techniczna: codziennie 13.00-13.30
  • poniedziałek: nieczynne
  • wtorek - sobota: 10.00-18.00
  • niedziela: 10.00-16.00
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję