Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Sztuka teraz

03.02-15.04.2018 Sztuka teraz
Przewijak Kawiarnia WiFi

SZLACHETNA PACZKA po raz drugi wspólnie z Muzeum Narodowym w Krakowie, a także nowym partnerem strategicznym - Fundacją Lotto, zaprasza do zaangażowania się w projekt SZTUKA TERAZ, którego celem jest odkrywanie współczesnej, wartościowej sztuki, wydobywanie na światło dzienne artystów tworzących teraz, a także pokazanie, że sztuka może zagościć w każdym domu.

SZTUKA TERAZ połączyła w tym roku blisko 30 kuratorów i 160 artystów, zarówno początkujących jak i osoby znane na rynku sztuki. Do SZTUKI TERAZ zaprosiliśmy także grono ekspertów ze świata sztuki, designu i kolekcjonerstwa, do którego należą między innymi: Beata Bochińska - kreatorka trendów we wzornictwie, współpracująca z największymi firmami i najlepszymi projektantami, autorka bestsellerowego poradnika dla kolekcjonerów "Zacznij kochać dizajn", Jacek Kołodziejski - jeden z najbardziej cenionych polskich fotografów, który łączy dorobek artystyczny z pracą dla prestiżowych marek i magazynów czy Łukasz Radwan - dziennikarz, krytyk i promotor sztuki. Eksperci spośród zgłoszonych 1120 prac wybrali najlepsze, które są pokazywane w MNK tuż obok "Damy z gronostajem" Leonarda da Vinci i najwybitniejszych dzieł Stanisława Wyspiańskiego.

Od lutego do 15 kwietnia 2018 wystawa będzie prezentowana w Kamienicy Szołayskich. Będą jej towarzyszyć ciekawe wydarzenia edukacyjne, rozpowszechniające wiedzę o sztuce.

Celem SZTUKI TERAZ jest również promowanie współczesnej polskiej sztuki wśród społeczeństwa i zbliżenie go do rynku sztuki. Chcielibyśmy nauczyć Polaków inwestowania w sztukę, uwrażliwiać na piękno i na drugiego człowieka. Chcemy budować modę na kupowanie sztuki, tak by Polska stawała się krajem ludzi kreatywnych, ludzi tworzących, takich, którzy pięknem chcą zmieniać świat. Dlatego zapraszamy wszystkich do udziału w aukcji charytatywnej, która odbędzie się za pośrednictwem platformy Allegro Charytatywni. Dochód z licytacji dzieł będzie przeznaczony na cele SZLACHETNEJ PACZKI, która od 16 lat pomaga najbardziej potrzebującym.

Więcej informacji:
www.szlachetnapaczka.pl/sztuka-teraz
www.facebook.com/SztukaTeraz2017

Słowa kluczowe:

Sztuka Teraz, Szlachetna Paczka

Kamienica Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego

pl. Szczepański 9, 31-011 Kraków
  • poniedziałek: nieczynne
  • wtorek : 10.00-19.00
  • środa - czwartek: 10.00-18.00
  • piątek - sobota: 10.00 - 19.00
  • niedziela: 10.00-18.00
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję