Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Sztuka Teraz

12.01-10.02.2019 Sztuka Teraz
Dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Przewijak Kawiarnia WiFi

Już po raz trzeci w salach Muzeum Narodowego w Krakowie zaprezentowana zostanie wystawa przygotowana w ramach projektu „Sztuka Teraz”. To wyjątkowa, ambitna i potrzebna inicjatywa, łącząca popularyzację sztuki z ideą mądrego pomagania potrzebującym.

Na wystawie będzie można oglądać sto prac znakomitych artystów. Zarówno doświadczonych i rozpoznawalnych w świecie sztuki, m.in. Normana Leto, Edwarda Dwurnika, Henryka Sawki, the Krasnals, Adama Bakalarza czy Edwarda Lutczyna, jak i debiutantów. Zostały wybrane przez grono wybitnych ekspertów ze świata sztuki i kultury spośród ponad ośmiuset propozycji zgłoszonych do projektu. 

Wykonane w różnych technikach, formatach i stylach prace opowiadają o otaczającym nas świecie. Pokazują zarówno jego wyjątkowość, jak i zwyczajność, harmonię i niepokoje, bajkowość oraz grozę. Intrygują, poruszają i prowokują do zadawania pytań.

Wystawa skierowana jest w równym stopniu do wytrawnych kolekcjonerów, do osób debiutujących w świecie sztuki i marzących o własnych zbiorach. Projekt stara się oswoić, nierzadko trudną, sztukę współczesną i pokazać sposób jej rozumienia.

Organizatorami projektu „Sztuka Teraz” są Stowarzyszenie Wiosna (znane dzięki Szlachetnej Paczce), oraz Muzeum Narodowe w Krakowie. Przedsięwzięcie współfinansuje Fundacja Lotto.

Otwarcie wystawy nastąpi 12 stycznia 2019 roku w gmachu głównym Muzeum Narodowego w Krakowie. Nieco ponad miesiąc później, 20 lutego 2019 roku, w Domu Aukcyjnym Desa Unicum odbędzie się natomiast prestiżowa aukcja charytatywna dzieł zgłoszonych do projektu. Dochód z wylicytowanych dzieł zostanie przekazany na rzecz Szlachetnej Paczki, która od osiemnastu lat pomaga najbardziej potrzebującym

Partnerami „Sztuki Teraz” są Narodowe Centrum Kultury, portal Niezła Sztuka, „Rynek i Sztuka”, ArtInfo.pl, TVP Kultura i Szkoła Filmowa w Łodzi.

Słowa kluczowe:

Sztuka Teraz

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
  • poniedziałek: nieczynne
  • wtorek - niedziela: 10.00-18.00

Organizator Projektu Sztuka Teraz

Partner współorganizujący wystawę

Partner Projektu

Partner Organizujący Aukcję

Patronat Honorowy

Wsparcie Merytoryczne

Patroni Medialni

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję