Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo
Wystawa NOTO: w czytelni codziennie (oprócz poniedziałków) w godzinach: 10.00 – 18.00. Przerwa techniczna: 13.00-13.30. Wstęp wolny.

Międzynarodowe Triennale NOTO – Notatnik artysty Wystawa pokonkursowa

01.12.2021-30.01.2022 Międzynarodowe Triennale NOTO – Notatnik artysty Wystawa pokonkursowa

NOTO – Notatnik Artysty – autorski projekt Haliny Cader - Pawłowskiej i Przemysława Liputa jest przez nich realizowany cyklicznie od 2012 roku wraz z zespołem złożonym w Krakowie a od 2015 roku z udziałem Fundacji Sztuki Współczesnej NOTO ART.

W czterech dotychczasowych edycjach Konkursu (w 2012, 2014, 2016 i 2018 roku) wzięło udział około 600 młodych artystów z Polski  i za granicy. Prace do wystawy kwalifikuje Międzynarodowe Jury złożone z artystów, animatorów kultury, socjologów, historyków sztuki oraz profesorów wyższych uczelni i wydziałów artystycznych.   

Projekt NOTO ma wsparcie wielu instytucji, jest propagowany przez muzea, uczelnie, fundacje, galerie sztuki, wydawnictwa, od pierwszej edycji w 2012 roku są Marszałek Województwa Małopolskiego oraz JM Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Projekt Noto znajduje wsparcie wielu instytucji, jest propagowany przez  muzea, uczelnie, fundacje, galerie sztuki, wydawnictwa i inne instytucje kultury i oświaty w kraju i za granicą.

Konkurs NOTO jest wyjątkowym w swoim charakterze wydarzeniem artystycznym i społecznym. Jego zadaniem jest popularyzacja idei intymnej notacji ”bez prądu” wśród młodych ludzi. Ukazanie poprzez Konkurs zeszytowych zapisów pozwala także na nietypowy podgląd aktualnych tendencji w sztuce, ale przede wszystkim jest odbiciem życia prywatnego i społecznego młodych artystów. 

„Flagowym wydarzeniem” Dni Notatnika w Krakowie jest wystawa pokonkursowa. Od 2018 roku dzięki współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie wystawa zyskała  znamienitego patrona - Józefa Czapskiego. W Jego Pawilonie znów można będzie oglądać  notatniki młodych artystów. W ten symboliczny sposób wyrażona zostaje ciągłość i żywotność tradycyjnej notacji jako bezpośredniego, natychmiastowego  i indywidualnego   zapisu artystycznego, łączącego obraz ze słowem na kartkach istniejącego fizycznie notatnika.

Od początku konkursy NOTO mają hasła przewodnie, które w sposób swobodny towarzyszą wolnej wypowiedzi jaka jest notatnik. Były to hasła, w porządku chronologicznym: „Tu jestem!”, „Słowo i obraz”, „Narracja”, „Ten notatnik nie jest...”. Tegoroczny Konkurs, dotyczy związków kultury i natury. Nosi tytuł „Fugas chrustas” (czyli „Ucieczka w krzaki” wg A.Fredry).

Szczegółowe informacje na stronie www.noto.up.krakow.pl

Opracowanie:  Halina Cader – Pawłowska , Przemysław Liput         
Opracowanie graficzne, logo Konkursu: Przemysław Liput

Słowa kluczowe:

NOTO, wystawa, Pawilon Czapskiego

MNK Czapscy

ul. Piłsudskiego 12, 31-109 Kraków Pawilon Józefa Czapskiego (czytelnia, parter)
  • poniedziałek: nieczynne
  • wtorek: 10.00-18.00
  • środa-niedziela: 10.00-16.00
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję