Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo
Lubię fotografować zdjęcia. I moje ulice 21.06-05.07.2015 Lubię fotografować zdjęcia. I moje ulice

Muzeum Narodowe w Krakowie, Fundacja Szkoła bez Barier na Rzecz Edukacji Dzieci i Młodzieży ze Sprzężonymi Niepełnosprawnościami oraz Zespół Szkół Specjalnych nr 11 w Krakowie zapraszają na wystawę fotografii Piotra Ojczenasza.

Wernisaż odbędzie się 21 czerwca o godz. 11.00 na dziedzińcu Pałacu Biskupa Erazma Ciołka. Otwarcie wystawy uświetni koncert gitarowy i na akordeon Marcina Kranz, Eryka Jaworskiego, Rocha Jaworskiego, Piotra Grochowalskiego i Krzysztofa Jamróz - uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie.

Piotr Ojczenasz to osoba o rozlicznych talentach i zainteresowaniach. Od lipca 2015 będzie absolwentem Zespołu Szkół Specjalnych nr 11 w Krakowie. Postrzega siebie przede wszystkim jako sportowca. Właśnie po raz drugi przejechał Maraton Krakowski. Jeździ na wózku w sposób wręcz akrobatyczny, balansuje na nim skacze i wiruje. Chciałby tańczyć na wózku ale nie znalazł partnerki. Oczekuje tylko na poważne oferty... Mało kto wygrałby z nim pojedynek na rękę... Co tydzień jedzie do Nowej Huty by tam czynnie uprawiać koszykówkę.

Jako artysta ma już na koncie kilka indywidualnych wystaw m.in. w Szczecinie, Kaliszu i na krużgankach Ojców Franciszkanów w Krakowie. Używa różnych technik : olej, akryl, akwarele, pastele – w każdej potrafi stworzyć dzieło sztuki. Ulubione tematy: portrety, samoloty i tematyka religijna. Byle nie kwiatki.


"Maluję obrazy codziennie 2 razy jedną minutę albo 4 razy po dwie minuty" - nie pamięta dokładnie.

Piotr fotografuje od dawna, ale to jego pierwsza wystawa fotograficzna. Pracował nad nią półtora roku. Jeździł jak mówi po "swoich ulicach" patrzył, dostrzegał i utrwalał aparatem. Mieszka na ulicy Poselskiej , w swoim przebiegu, jednej z najciekawszych w Krakowie. Fotografował swoją ulicę wielokrotnie oraz inne ulice a na nich ludzi, zwierzęta, ściany, dziury w chodnikach i kamienne Madonny.

"Stoję na wózku. Pani Ala obraca się wokół słońca. Aparatem się bawię. Robię zdjęcia. Na pamiątkę. Żeby nie zapomnieć."


Jeśli pominie się istniejące na pewno błędy techniczne - zobaczymy niecodzienną perspektywę osoby która widzi świat trochę inaczej. Jej punk widzenia znajduje się niżej a przez to dostrzega coś czego my nie widzimy. Piórko na bruku, końską kupę i murek.

Uczęszczam do szkoły pod Sukiennicami.
Żartuję.
Interesuję się gwiazdami innymi planetami
samolotami
sportem
ludźmi.
Rozmawiamy sobie.
O malarstwo samolotów – czyli modelarstwie.
Lubię składać modele.
Astronomia mnie interesuje.
W fotografowaniu interesują mnie ludzie i inne gwiazdy.


Wystawa jest jednym z wydarzeń IV Twórczych Spotkań Bez Barier
Kraków 11 czerwca - 5 lipca 2015
Program na: www.szkolabezbarier.org


Młodzi, wrażliwi ludzie odkrywają radość dzielenia się twórczą pasją i ubogacają siebie artystycznie. Przecież każdy z nas jest inny i nasyca świat różnymi barwami. Wierzymy, że twórczość pokonuje bariery. Pozwala się spotkać pomimo różnic.

MNK Ciołek

ul. Kanonicza 17, 31-002 Kraków
  • poniedziałek: nieczynne
  • wtorek: 10.00-18.00
  • środa-niedziela: 10.00-16.00
Okienko z cienia do słońca
"W tym lustrze jest brudne lustro.
Odbija się w nim samochód, tramwaj i kościół Dominikanów.
Ja robię zdjęcie i też się odbijam.
I pani Ala. (...)" / fot. Piotr Ojczenasz
"(...) Zdjęcie robię sam.
Z butem jestem ja.
Buty są ważne.
Potrzebne przede wszystkim do maratonu.
A pani Ala ma różdżkę i chce wyczarować słowa.
Nie wiem jakie.
Byle jakie. (...)" / fot. Piotr Ojczenasz
"(...) Dziedziniec
Muzeum Erazma Ciołka na Kanoniczej.
Nic nie widać bo zasłaniają.
Panowie z tyłu. Odbijają się.
Ja też się odbijam.
Pani Ala też. (...) / fot. Piotr Ojczenasz
"(...) Pani wychodzi z tramwaju.
Motorniczy jedzie tramwajem.
Motorniczy patrzy na mnie. (...) / fot. Piotr Ojczenasz
(...) Dzieci były w kościele i widziały obu apostołów.
Piotra i Pawła. (...) / fot. Piotr Ojczenasz
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję