Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo
Od 1 czerwca 2024 ograniczenie dostępu do zbiorów Biblioteki Czartoryskich. Więcej informacji w zakładce informacje

MNK Biblioteka Czartoryskich - Informacje

Biblioteka Książąt Czartoryskich

Uwaga: od 1 czerwca 2024 ograniczenie dostępu do zbiorów Biblioteki Czartoryskich. Więcej informacji poniżej

KONTAKT:
adres: ul. św. Marka 17, 31-018 Kraków
tel: +48 12 370 54 20, 370 54 21
e-mail: bczart@mnk.pl

KIEROWNIK BIBLIOTEKI KSIĄŻĄT CZARTORYSKICH:
dr Paweł Wierzbicki
tel. +48 12 370 54 24
e-mail: pwierzbicki@mnk.pl

GODZINY OTWARCIA:
BIBLIOTEKA:
Poniedziałek – piątek: 8:00 – 14:00
CZYTELNIA:
Poniedziałek – piątek: 9:00 - 15:45
Sobota: 9:00 – 13:45

Ograniczenie dostępu do zbiorów Biblioteki Czartoryskich


Muzeum Narodowe w Krakowie otrzymało unijne dofinansowanie z programu FEnIKS z przeznaczeniem na remont Biblioteki Książąt Czartoryskich. Budynek po remoncie będzie dostępny ponownie na początku 2028 roku.

Wiemy, że wielu z Państwa korzysta z bogatej kolekcji znajdującej się w Bibliotece w swojej pracy naukowej i badawczej, dlatego staramy się zaplanować nasze działania, tak, by zbiory, w wybranych terminach, mogły być udostępniane. Prosimy, by projekty badawcze przygotowywane w oparciu o zbiory biblioteczne zgłaszać do kierownika Biblioteki Czartoryskich na adres bczart@mnk.pl w terminie do 17 maja 2024 r. 

Od 1 czerwca 2024 r. do końca trwania remontu budynek Biblioteki Książąt Czartoryskich przy ul. św. Marka 17 będzie wyłączony z użytkowania.

Dostęp do zbiorów będzie odbywał się wg następującego harmonogramu:
- od 1 czerwca do 31 grudnia 2024 - brak dostępu do zbiorów
- od 1 stycznia do 31 marca 2025 - dostęp w ograniczonym zakresie, po wcześniejszej konsultacji z kierownikiem Biblioteki - bczart@mnk.pl
- od 1 kwietnia do 31 sierpnia 2025 - brak dostępu do zbiorów
- od 1 września 2025 do 31 maja 2027 - dostęp w ograniczonym zakresie, po wcześniejszej konsultacji z kierownikiem Biblioteki - bczart@mnk.pl
- od 1 czerwca 2027 do 30 września 2027 – brak dostępu do zbiorów

Podane terminy mogą ulec zmianie, a harmonogram będzie na bieżąco aktualizowany. Aktualne informacje będzie można znaleźć pod adresem: https://mnk.pl/oddzial/mnk-biblioteka-czartoryskich.

Nie możemy się doczekać, aż udostępnimy Państwu Bibliotekę Książąt Czartoryskich po remoncie jednocześnie zapraszając na wydarzenia w nowej przestrzeni. Mamy nadzieję, że wynagrodzą one Państwu czas remontu.

Biblioteka Książąt Czartoryskich
KONTAKT: tel: +48 12 370 54 20, 370 54 21 e-mail: bczart@mnk.pl
KIEROWNIK BIBLIOTEKI KSIĄŻĄT CZARTORYSKICH: dr Paweł Wierzbicki e-mail: pwierzbicki@mnk.plSZCZEGÓŁOWE ZASADY UDOSTĘPNIANIA I KORZYSTANIA ZE ZBIORÓW BIBLIOTEKI ZAWARTE SĄ W Regulaminie Biblioteki.

Wszystkie płatności - wyłącznie gotówką.

UDOSTĘPNIANIE
Realizacja rewersów odbywa się o godz. 9.00, 11.00 i 13.00 (od poniedziałku do piątku). Czytelnicy zamiejscowi mają prawo do pierwszej realizacji poza wyznaczonymi godzinami, (jednak nie później niż o godz. 13.00. W soboty można korzystać tylko z obiektów zamówionych do piątku, do godz. 13.00).

ZAMÓWIENIA
Istnieje możliwość wcześniejszego zamówienia zbiorów. W tym celu należy wypełnić rewers, wydrukować, podpisać, zeskanować a następnie skan przesłać na adres bczart@mnk.pl. Rewersy nieczytelne lub niepodpisane nie będą realizowane! Rewers Biblioteczny

UWAGA:
Luźne rękopisy znajdujące się w przedziale sygnatur od 7638 do 10636 oraz 13074 do 13160 należy zamawiać z minimum tygodniowym wyprzedzeniem. Zgodę na ich udostępnienie wydaje kierownik działu lub osoba go zastępująca.

FOTOGRAFOWANIE
Obiekty zmikrofilmowane oraz posiadające kopie cyfrowe nie są udostępniane w oryginale. Zasoby cyfrowe

Czytelnicy mogą bezpłatnie wykonywać zdjęcia obiektów własnym aparatem cyfrowym (bez statywu i lampy błyskowej). Zdjęcia mogą być wykorzystane wyłącznie do celów naukowych.

W celu uzyskania zgody na wykorzystanie zdjęć do publikacji należy skontaktować się z Sekcją Sprzedaży (aralska@mnk.pl).

Czytelnicy mogą składać zlecenie na wykonanie (lub udostępnienie z archiwum cyfrowego) zdjęć przez Pracownię Fotograficzną MNK. Zamówienie należy złożyć w Sekcji Sprzedaży (aralska@mnk.pl)

 

REGULAMIN

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję