Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo
Kolaż złożony z prostego niebieskiego czworokąta i wycinka tradycyjnego japońskiego drzeworytu. Drzeworyt przedstawia drewnianą łódź z trzema osobami, czyli mężczyzną i dwiema kobietami na pokładzie, pogrążonych w rozmowie przy kieliszku sake.

W SAMO POŁUDNIE. OPROWADZANIA NIEDZIELNE

W SAMO POŁUDNIE. OPROWADZANIA NIEDZIELNE

Kreacja, misja, różnorodność, alternatywa, niepokój, magia, sława… mamy Wam tyle do opowiedzenia!
Każdej niedzieli w samo południe w wybranym oddziale MNK czeka na Was ktoś, kto swoją opowieścią ożywi muzealną galerię. To kuratorki i kuratorzy wystaw oraz przewodniczki i przewodnicy MNK.
Otwarte oprowadzania…
to spotkania, podczas których zwiedzamy wystawę z przewodnikiem_czką lub kuratorem_ką. Oprowadzający_a opowiada o koncepcji wystawy, wybranych obiektach i kontekstach ważnych na danej ekspozycji: historycznych, społecznych, kulturowych, biograficznych. Jest także czas na zadawanie pytań.
Wystawę zwiedzamy w grupie, zatrzymujemy się w wybranych przez osobę oprowadzającą miejscach. Czasami oprowadzanie skupia się na jednym, wybranym temacie.
Spotkanie zwykle trwa między 60 a 90 minut.

Oprowadzania otwarte są przeznaczone dla indywidualnych zwiedzających. Planujecie odwiedzić nas z większą grupą i chcecie zarezerwować dla niej oprowadzanie w konkretnym terminie? Polecamy oprowadzania na zamówienie dla grup
Jak wziąć udział?
Na każde oprowadzanie obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. W dniu oprowadzania wystarczy kupić bilet na wystawę i dołączyć do grupy o godz. 12:00. Spotykamy się zazwyczaj przed wejściem na wystawę.


Informacje o najbliższych oprowadzaniach można znaleźć w Aktualnościach oraz poniżej.

Słowa kluczowe: edukacja, oprowadzania