Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Lato z Wajdą

fot. Renata Pajchel

Lato z Wajdą

Krystyna Janda, Andrzej Seweryn, Maja Komorowska – to tylko niektórzy z wybitnych aktorów, biorących udział w sierpniowej odsłonie cyklu „Aktorzy Wajdy”. W ramach wydarzenia odbędą projekcje filmów Andrzeja Wajdy połączone ze spotkaniami z aktorami jego filmów. „Lato z Wajdą” to także nowe ceny biletów na wystawę WAJDA w Muzeum Narodowym w Krakowie.
Od dziś wystawę WAJDA poświęconą życiu i twórczości Andrzeja Wajdy można zobaczyć w specjalnej, wakacyjnej cenie. Dzięki współpracy z miastem Kraków posiadacze Karty Krakowskiej wejdą na ekspozycję za symboliczny 1zł! Przypominamy, że stała cena biletu na wystawę WAJDA wynosi 5zł i obowiązuje do 15 września.


Kampanię „Lato z Wajdą” współtworzą też krakowskie kina studyjne. Od 26 lipca do końca trwania wystawy widzowie z biletami zakupionymi w jednym z krakowskich kin: Kino Agrafka, Kino Kika, Kino Pod Baranami, Kijów.Centrum i Kino Mikro będą mogli zobaczyć ekspozycję WAJDA za 1zł.  Ważne, by w kasie MNK pokazać kinowy bilet zakupiony po 26 lipca.


WAJDA w Muzeum Narodowym w Krakowie to jednak nie tylko niestandardowa ekspozycja, ale także wiele wydarzeń towarzyszących. Jednym z nich są „Aktorzy Wajdy” - cykl projekcji filmowych i spotkań z najbliższymi współpracownikami Andrzeja Wajdy. W sierpniu widzowie będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o życiu i twórczości reżysera od Krystyny Jandy, Andrzeja Seweryna, Olgierda Łukaszewicza, Mai Komorowskiej, Anny Seniuk i Krystyny Zachwatowicz-Wajdy.

Sierpniowe projekcje odbędą się pod hasłem „Wielka literatura na ekranie”. Cykl zainauguruje rozmowa z Andrzejem Sewerynem i pokaz „Pana Tadeusza” - filmu, który do kin przyciągnął ponad 6 milionów widzów. Kolejne spotkania i projekcje będą adaptacjami dzieł Jarosława Iwaszkiewicza. Widzowie zobaczą „Brzezinę”, której towarzyszyć będzie spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem i „Tatarak” uświetniony wizytą Krystyny Jandy i Krystyny Zachwatowicz-Wajdy. Cykl zakończy pokaz „Panien z Wilka” oraz dyskusja z Mają Komorowską, Anną Seniuk i Krystyną Zachwatowicz-Wajdą.

Udział w spotkaniach i projekcjach, które odbędą się w Ogrodzie Pawilonu Józefa Czapskiego, jest bezpłatny. W filmowych adaptacjach dzieł Iwaszkiewicza dużą rolę odegrała natura, dlatego wyjątkowa sceneria dla spotkań i seanse pod gwieździstym niebem pozwolą w pełni zanurzyć się w twórczość Andrzeja Wajdy.

Wystawa WAJDA została dofinansowana ze środków: Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Gminy Miejskiej Kraków.

Partnerzy akcji

Słowa kluczowe: WAJDA, lato
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję