Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

AKTUALNE ZASADY KORZYSTANIA ZE ZBIORÓW BIBLIOTEKI MUZEUM NARODOWEGO W KRAKOWIE

AKTUALNE ZASADY KORZYSTANIA ZE ZBIORÓW BIBLIOTEKI MUZEUM NARODOWEGO W KRAKOWIE

  1. Czytelnicy przychodzący do BMNK powinni obowiązkowo założyć swoje maseczki i użyć środków wyłożonych przy wejściu do BMNK (płyn dezynfekcyjny). Ponadto, zgodnie z sugestią Biblioteki Narodowej „Czytelnicy obawiający się zakażenia przez kontakt z książką, zwłaszcza podczas korzystania z księgozbioru podręcznego, powinni założyć rękawiczki”.

  2. Z czytelni i wypożyczalni mogą korzystać równocześnie 4 osoby.

  3. Czytelnicy mogą korzystać z księgozbioru podręcznego i katalogu kartkowego.

  4. Książki i czasopisma potrzebne do pracy w czytelni lub wypożyczenia na zewnątrz powinny być zamówione wcześniej z katalogu on-line, mailem lub telefonicznie. W razie konieczności będą też dostępne komputery w czytelni BMNK.

  5. Książki i czasopisma są odkładane na stolikach, oddzielnie dla każdego czytelnika.

  6. Książki i czasopisma powinny być wykorzystane na miejscu w najbliższym, od czasu złożenia zamówienia, dniu pracy biblioteki.

  7. Wpisów do Księgi czytelników dokonuje wyłącznie dyżurujący pracownik BMNK.

  8. Książki i czasopisma z księgozbioru podręcznego, podobnie jak zwroty wypożyczeń na zewnątrz i publikacje zarezerwowane do wykorzystania w czasie następnych wizyt, należy odłożyć na miejsce wskazane przez dyżurującego pracownika BMNK.

Słowa kluczowe: zasady korzystania, biblioteka
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję