Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Zabawka nie z tej epoki

Scale model of Polski Fiat 125p, creative commons

Zabawka nie z tej epoki

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
20.02.2016
sobota
10:30
bilety
Co można znaleźć na wystawie o modzie oprócz ubrań? Spróbujemy odkryć ciekawe historie związane z ubraniami z epoki PRL, przyjrzymy się ich szalonym krojom, formom i wzorom.

Pośród eksponatów na wystawie "Modna i już! Moda PRL" znajdziemy również kilka pojazdów z epoki, mebli i akcesoriów. Z perspektywy nastolatka musi to wyglądać jak inny świat, świat który trudno zrekonstruować, a równocześnie nie tak odległy, znany ze zdjęć z rodzinnych, fotografii rodziców i dziadków. Jak wyglądało w tamtych czasach ich dzieciństwo? Jakie zabawki można było kupić, a jakie robiono samodzielnie? W trakcie warsztatów przeniesiemy się wyobraźnią w czasie i wykonamy samodzielnie "retro" zabawki.

Prowadzenie: 
Anna Pichura - malarka, autorka murali, pedagog, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Otwartej Pracowni Projektowania Mody. Organizatorka wystaw i wydarzeń artystycznych (m.in. współpraca z Galerią Industra w Brnie, organizacja akcji społeczno-artystycznej GAZ na Zabłociu w Krakowie). Interesuje się sztuką współczesną z naciskiem na malarstwo, instalacje i performance.

Wstęp: 20 zł 
Rezerwacja: rezerwacja@mnk.pl  

ZOBACZ INNE WARSZTATY Z CYKLU


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję