Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Zabawka nie z tej epoki

Scale model of Polski Fiat 125p, creative commons

Zabawka nie z tej epoki

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
20.02.2016
sobota
10:30
bilety
Co można znaleźć na wystawie o modzie oprócz ubrań? Spróbujemy odkryć ciekawe historie związane z ubraniami z epoki PRL, przyjrzymy się ich szalonym krojom, formom i wzorom.

Pośród eksponatów na wystawie "Modna i już! Moda PRL" znajdziemy również kilka pojazdów z epoki, mebli i akcesoriów. Z perspektywy nastolatka musi to wyglądać jak inny świat, świat który trudno zrekonstruować, a równocześnie nie tak odległy, znany ze zdjęć z rodzinnych, fotografii rodziców i dziadków. Jak wyglądało w tamtych czasach ich dzieciństwo? Jakie zabawki można było kupić, a jakie robiono samodzielnie? W trakcie warsztatów przeniesiemy się wyobraźnią w czasie i wykonamy samodzielnie "retro" zabawki.

Prowadzenie: 
Anna Pichura - malarka, autorka murali, pedagog, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Otwartej Pracowni Projektowania Mody. Organizatorka wystaw i wydarzeń artystycznych (m.in. współpraca z Galerią Industra w Brnie, organizacja akcji społeczno-artystycznej GAZ na Zabłociu w Krakowie). Interesuje się sztuką współczesną z naciskiem na malarstwo, instalacje i performance.

Wstęp: 20 zł 
Rezerwacja: rezerwacja@mnk.pl  

ZOBACZ INNE WARSZTATY Z CYKLU


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję