Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Cracovia – więcej niż hotel

fot. Bartosz Cygan - Pracownia Fotograficzna MNK

Cracovia – więcej niż hotel

HOTEL CRACOVIA, al. Focha 1

19.05-04.06.2017
piątek-niedziela
Od 19 maja, po raz pierwszy od wielu lat krakowianie i turyści mogą wejść do budynku dawnego hotelu Cracovia na wystawę pt. "Cracovia – więcej niż hotel. Ceramika i ubiory".
Wystawa czasowa w hotelu Cracovia. Fot. B.Cygan - Pracowania Fotograficzna MNKPokazujemy na niej m.in. manekiny gości hotelowych, ubranych w nieco teatralne stroje projektu Jerzego Antkowiaka, dyrektora artystycznego "Mody Polskiej". Do architektury i słynnych mozaik nawiązuje pokaz ceramiki z lat 60. XX wieku.

Największą atrakcją jest jednak możliwość zobaczenia samego wnętrza Cracovii z jej imponującym marmurowym holem ozdobionym tzw. "złotą mozaiką", dekoracją ułożoną ze złoconych płytek ceramicznych projektu Krystyny Zgud-Strachockiej, oraz fryzem "Miasta" zaprojektowanym przez Helenę i Romana Hussarskich, który został specjalnie odsłonięty przez MNK na tę okazję.

Na odrębnej ekspozycji można zapoznać się z pomysłami studentów wydziałów architektury i młodych projektantów z całej Polski na zagospodarowanie budynku Cracovii. To efekt warsztatów przygotowanych przez miesięcznik "Architektura – Murator" i prowadzonych przez światowej sławy architekta hiszpańskiego Fernando Menisa, znanego w Polsce m.in. z realizacji Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w Toruniu. MNK jest oficjalnym partnerem warsztatów.

Pierwszą wystawę we wnętrzach Cracovii będzie można oglądać do 4 czerwca bieżącego roku w godzinach:
wtorek-sobota 15.00-18.00,
niedziela 10.00-16.00.
Wstęp bezpłatny!

Warto pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa goście zobaczą tylko kilka hotelowych pomieszczeń.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję