Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo
Cykl: Koncerty w MNK

Wojciech Widłak: Autorefleksja

Cykl: Koncerty w MNK
Wojciech Widłak: Autorefleksja

Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma w Zakopanem

ul. Kasprusie 19, 34-500 Zakopane
28.10.2014
wtorek
18:00
wstęp wolny
Kompozytor przedstawi swoją twórczość, odniesie się też do znaczenia Karola Szymanowskiego w muzyce młodych kompozytorów oraz scharakteryzuje sylwetkę swego pedagoga – Marka Stachowskiego (w 10. rocznicę śmierci twórcy).

Utwory Wojciecha Widłaka (ur. 1971) wykonywane były w 16 krajach Europy, USA, Japonii, Turcji, Azerbejdżanie, wydane w Polsce i we Francji oraz nagrane na 7 płytach CD. Jedną z licznych aktywności kompozytora jest działalność na rzecz prezentacji dokonań środowisk twórczych i artystycznych Krakowa. Muzyka kompozytora utrzymana została w estetyce tradycyjnej, a jej istotną cechą – obok wyrazistej harmonii i rytmiki – jest powtarzalność. W 2000 roku nastąpiła zmiana języka muzycznego na rzecz radykalizacji współbrzmień, sonoryzmu i wieloplanowości.

Wojciech Widłak – kompozytor, krytyk muzyczny, pedagog; w 2012 roku otrzymał tytuł profesora sztuki. Związany z Akademią Muzyczną w Krakowie. Absolwent klasy kompozycji Marka Stachowskiego (1996) i klasy organów Jana Jargonia (1995). Laureat ośmiu konkursów kompozytorskich, w tym prestiżowej rekomendacji Międzynarodowej Trybuny Kompozytorów UNESCO w Paryżu w 2006 roku za utwór Wziemięwzięcie na orkiestrę symfoniczną i organy oraz stypendiów twórczych w kraju i za granicą. Od 2005 roku jest kierownikiem Katedry Kompozycji, a w kadencji 2012–2016 dziekanem Wydziału Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Krakowie.

ZOBACZ POZOSTAŁE WYKŁADY W CYKLU

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję