Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo
Cykl: Koncerty w MNK

Wojciech Widłak: Autorefleksja

Cykl: Koncerty w MNK
Wojciech Widłak: Autorefleksja

MNK Szymanowski

ul. Kasprusie 19, 34-500 Zakopane
28.10.2014
wtorek
18:00
wstęp wolny
Kompozytor przedstawi swoją twórczość, odniesie się też do znaczenia Karola Szymanowskiego w muzyce młodych kompozytorów oraz scharakteryzuje sylwetkę swego pedagoga – Marka Stachowskiego (w 10. rocznicę śmierci twórcy).

Utwory Wojciecha Widłaka (ur. 1971) wykonywane były w 16 krajach Europy, USA, Japonii, Turcji, Azerbejdżanie, wydane w Polsce i we Francji oraz nagrane na 7 płytach CD. Jedną z licznych aktywności kompozytora jest działalność na rzecz prezentacji dokonań środowisk twórczych i artystycznych Krakowa. Muzyka kompozytora utrzymana została w estetyce tradycyjnej, a jej istotną cechą – obok wyrazistej harmonii i rytmiki – jest powtarzalność. W 2000 roku nastąpiła zmiana języka muzycznego na rzecz radykalizacji współbrzmień, sonoryzmu i wieloplanowości.

Wojciech Widłak – kompozytor, krytyk muzyczny, pedagog; w 2012 roku otrzymał tytuł profesora sztuki. Związany z Akademią Muzyczną w Krakowie. Absolwent klasy kompozycji Marka Stachowskiego (1996) i klasy organów Jana Jargonia (1995). Laureat ośmiu konkursów kompozytorskich, w tym prestiżowej rekomendacji Międzynarodowej Trybuny Kompozytorów UNESCO w Paryżu w 2006 roku za utwór Wziemięwzięcie na orkiestrę symfoniczną i organy oraz stypendiów twórczych w kraju i za granicą. Od 2005 roku jest kierownikiem Katedry Kompozycji, a w kadencji 2012–2016 dziekanem Wydziału Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Krakowie.

ZOBACZ POZOSTAŁE WYKŁADY W CYKLU