Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

GLAMowy Miesiąc z Muzeum Narodowym w Krakowie

GLAMowy Miesiąc z Muzeum Narodowym w Krakowie

01-31.08.2022
poniedziałek-środa
bilety
Stowarzyszenie Wikimedia Polska oraz Muzeum Narodowe w Krakowie zapraszają do udziału w konkursie edycyjnym poświęconym Muzeum i jego kolekcji. Konkurs jest organizowany w ramach Wikiprojektu GLAM, który powstał w wyniku partnerstwa nawiązanego przez Stowarzyszenie i Muzeum.
Czy wiesz… skąd się biorą ciekawostki na pierwszej stronie Wikipedii

Przez cały czas, kiedy przeglądamy wolną encyklopedię, ona rozwija się i zmienia. Niektóre nowe informacje były niezbędne, żeby zrozumieć konkretne zjawisko,  niektóre są po prostu ciekawe a nawet sensacyjne! Takie, którymi po prostu żal się nie podzielić z innymi - to właśnie radość z dzielenia się wiedzą jest tym, co sprawia, że Wikipedia wciąż się powiększa. Wikipedyści i wikipedystki zgłaszają te zmiany do publikacji w ramach Wikiprojektu „Czy wiesz”. Po przejrzeniu przez doświadczonych autorów i autorki, Twoja ciekawostka może pojawić się na pierwszej stronie polskiej Wikipedii, na przykład w trakcie tygodnia tematycznego

Ale to jeszcze nic! Jeśli zajrzałeś, zajrzałaś tam od razu, zapewne czytasz właśnie  informację o konkursie edycyjnym, związanym z Muzeum Narodowym w Krakowie:


… sierpień 2022 jest czasem, w którym wspólnie rozbudowujemy Wikipedię o artykuły związane z MNK - jego oddziałami, dziełami z kolekcji i artystami, którzy je stworzyli. Żeby się bardziej zmotywować, ustalamy cel: 50 nowych lub rozbudowanych artykułów, artykuły na medal, hasła do rubryki “Czy wiesz…”. Razem ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska przygotowaliśmy pulę nagród dla wszystkich uczestników oraz trzy nagrody specjalne, dla autorek i autorów najlepszych aktualizacji! 
Na stronie konkursu znajdziecie licznik haseł aktualizowany na bieżąco, możecie również przeczytać powstające artykuły. Serdecznie zapraszamy do udziału!
LINK DO KONKURSU

Nagrody kaskadowe
Nagrody kaskadowe to nagrody, na które pracują wspólnie wszyscy uczestnicy konkursu. Po przekroczeniu poszczególnych progów nagród każdy uczestnik konkursu, który napisał przynajmniej 1 nowe hasło konkursowe oraz wypełnił formularz zgłoszeniowy, otrzyma zestaw nagród kaskadowych!
  • próg I – wyjątkowy breloczek na klucze;
  • próg II – ołówek z kolekcji MNK
  • próg III – na nagrodę za ten próg składają się Wikinaklejki i Wikisłodycze
  • próg IV – magnes z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie
  • próg V – podręczny planner z dziełami z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie
nagrody specjalne
Po 70 dniach od daty zakończenia konkursu zostaną przyznane nagroda za jakość - trzy wyróżnienia dla autorów lub autorek najbardziej rozbudowanych artykułów lub największej liczby haseł w rubryce „Czy wiesz”. Do wygrania karnety do MNK i bony do naszej e-księgarni!
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję