Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Wielka Wojna w Dolomitach wczoraj i dziś

Wielka Wojna w Dolomitach wczoraj i dziś

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
24.02.2016
środa
18:00
wstęp wolny
Piękne i majestatyczne wapienne masywy Dolomitów były miejscem jednego z najcięższych starć z podczas I wojny światowej.

Franciszek Zajchowski, I wojna światowa 1914-1918. Front Włoski - trudna wspinaczka w DolomitachWojna w górach znacznie różni się od tej na nizinach. Oprócz zagrożeń wynikających z charakteru działań bojowych pojawiają się tam także inne niebezpieczeństwa - naturalne, np. lawiny. Na wykładzie usłyszymy o tych niebezpieczeństwach, o ówczesnym wyposażeniu żołnierzy i o zmianach, jakie w nim zaszły od tamtej pory oraz o tym, gdzie współczesny turysta może znaleźć ślady dawnych walk.

Prowadzenie: Jakub Szczygieł – zajmuje się turystyką górską, skituringiem, jest biegaczem górskim, interesuje się działaniami wojennymi w terenach wysokogórskich, wyposażeniem i uzbrojeniem jednostek górskich w czasach I i II wojny światowej.

Wykład odbędzie się w sali audiowizualnej U Samurajów w Gmachu Głównym MNK. 

Cykl wykładów "Akademia Bronioznawcy" jest wyjątkową okazją do spotkania z najlepszymi polskimi specjalistami w tej dziedzinie oraz bliższego poznania świata dawnej wojskowości.


ZOBACZ POZOSTAŁE WYKŁADY Z CYKLU

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję