Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Weekend z designem i architekturą

Weekend z designem i architekturą

Kamienica Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego

pl. Szczepański 9, 31-011 Kraków
13-15.05.2022
piątek-niedziela
wstęp wolny
W dniach 13-15 maja odbędzie się Weekend z designem i architekturą.
13 maja wystawy „Przekroje. Galeria architektury polskiej XX i XXI wieku” oraz „Przedmioty. Galeria designu polskiego XX i XXI wieku” w godz. 19:00-24:00 zwiedzicie za 1zł. 14-15 maja bilety będą dostępne w cenie 5zł.
13 maja, godz. 18:00, Kamienica Szołayskich.

Jak transformacja '89 wpłynęła na zmiany w myśleniu o projektowaniu? Czy lata 90. to w designie i architekturze jedynie zwrot ku zachodnim modom?

Podczas panelu zaproszeni goście porozmawiają o tym czego nauczyły nas lata 90-te w dziedzinie projektowania. W czasie spotkania poruszony zostanie także temat trendów w rodzimym designie po roku 2004, czyli po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej.

Moderatorem spotkania będzie prof. dr hab. Andrzej Szczerski.

Udział w dyskusji wezmą:
  •  prof. dr hab. Czesława Frejlich - wykłada na krakowskiej i warszawskiej ASP. Jako projektantka do roku 2000 zajmowała się wzornictwem produktu i grafiką użytkową. Po roku 2000 sprawuje funkcje kuratorskie, jest redaktorką, autorką tekstów o dizajnie, konsultantką z dziedziny ergonomii. Współzałożycielka i redaktorka naczelna (2001–2017) ogólnopolskiego kwartalnika projektowego „2+3D”, a od 2018 współzałożycielka i redaktorka internetowego magazynu Formy.xyz

  •  Olga Drenda - absolwentka etnologii i antropologii kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pisarka, eseistka, tłumaczka. Autorka książek "Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji", "Wyroby. Pomysłowość wokół nas". Prowadziła podcast o folklorystyce, "Ducholożka na tropie". Od 2013 roku prowadzi stronę facebook.com/duchologia, poświęconą widmom epoki transformacji.

  • Katarzyna Jasiołek – autorka książek o wzornictwie, m.in. “Asteroid i półkotapczan, o polskim wzornictwie powojennym”, ikonach polskiego designu po 1945 roku czy “Opakowania, czyli perfumowanie śledzia” o grafice i formie powojennych opakowań oraz ich twórcach. Prowadzi blog Heliotrop (heliotropvintage.pl) o wydarzeniach związanych ze wzornictwem, architekturą, fotografią, modą, a także podcast, do którego zaprasza twórców, rzemieślników, kolekcjonerów i inne osoby związane z designem.


Wydarzenie towarzyszące wystawom:
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję