Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Warsztaty wielkanocne w Pałacu Ciołka

fot. Magdalena Guzik

Warsztaty wielkanocne w Pałacu Ciołka

MNK Ciołek

ul. Kanonicza 17, 31-002 Kraków
20.03.2016
niedziela
11:00 - 14:00
bilety
O wielkanocnym spotkaniu dwóch kultur, o ukwieconej płaszczenicy, wielkanocnym Baranku, palmowym osiołku, palmach, drogich maściach i wystraszonych rycerzach.
Zapraszamy rodziny z dziećmi do Pałacu Biskupa Erazma Ciołka na warsztaty, podczas których opowiemy o tradycjach Wielkiej Nocy, pokażemy, jak wydarzenia związane z tym wielkim świętem przedstawiali dawni mistrzowie malarstwa i rzeźby, oraz samodzielnie wykonamy przedmioty, bez których przygotowania do świąt nie byłyby tak radosne.

Warsztaty są otwarte, nie obowiązuje rezerwacja. Można dołączyć o dowolnej porze do godziny 13:00.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 4 lat, w przypadku dzieci młodszych mile widziana pomoc dorosłych.

Cena: 5 zł od dziecka

Prowadzenie
:
Anna Malik - rzeźbiarka, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych; zajmowała się ceramiką, malowała na szkle, desce i płótnie, projektowała witraże. W swoim dorobku ma wiele wystaw i realizacji projektów artystycznych. Prowadzi warsztaty dla dzieci, od lat współtworzy przedstawienie tradycyjnych jasełek krakowskich. Współpracowała z Muzeum Narodowym, prowadząc warsztaty w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka i Domu Józefa Mehoffera.
Ewelina Cwetkow – studentka historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego, edukator muzealny. Swoje zainteresowania skupia na sztuce dawnej Polski, w szczególności na odkrywaniu tajemnic sztuki cerkiewnej. Muzeum traktuje jako przestrzeń, w której najpełniej chęć współpracy z małym odbiorcą łączy się z zamiłowaniem do sztuki.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję