Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo

Linie - warsztaty taneczne "Poruszenia"

Linie - warsztaty taneczne "Poruszenia"

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
11.07.2019
czwartek
18:00
bilety

Linie - warsztaty taneczne "Poruszenia"

Jaki ruch unieruchamiają rysunki? Jakie poruszanie wywołują w nas rysunki zgromadzone na wystawie Czarno na białym i czy coś się zmienia, jeśli patrzymy na nie, ruszając się? Każdego, kto chciałby poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy na warsztaty, będziemy to sprawdzać w praktyce.
Linie.Długie falujące linie, delikatne kreski, mocne kontury.

11 lipca zapraszamy na warsztaty taneczne w przestrzeni wystawy "Czarno na Białym", podczas których będziemy tworzyć rysunek własnym ciałem. W planie ćwiczenia rozgrzewające i przygotowujące ciało do tańca, ćwiczenia improwizacyjne opierające się na własnej wyobraźni i wspólny układ taneczny inspirowany wystawą. Wiek i poziom zaawansowania nie mają znaczenia ponieważ specyfika ćwiczeń pozwala, aby każdy wykonywał je stosownie do swoich możliwości.
Uwaga: Na zajęcia prosimy przychodzić w wygodnym, niekrępującym ruchów stroju. Nie trzeba mieć żadnego przygotowania tanecznego, wystarczą chęci. Warsztaty odbywają się w małej grupie, po zamknięciu muzeum. Prosimy o wcześniejsze zakupienie biletu w kasie lub przez internet:

Prowadzenie: Ewa Kalita

Ewa Kalita - edukację rozpoczęła w 2000 roku w Szkole Baletowej Fundacji Edukacji Artystycznej
w Krakowie. Chcąc doskonalić moje umiejętności na rok wyjechała do Bytomia, by tam uczyć się
w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Ludomira Różyckiego (2009/2010). Miała wtedy okazję występować na scenie Opery Śląskiej oraz Teatru Muzycznego w Gliwicach. Edukację taneczną zakończyła w 2013 roku dyplomem zawodowym. Okres przyuczania do zawodu tancerki próbowała przeżyć twórczo uczestnicząc w wielu warsztatach i szkoląc się także w innych stylach tanecznych.
W tym okresie występowała także w Teatrze im. Juliusza Słowackiego podczas gali Ars Veritas Vitae. W 2017r. została zaproszona do współpracy przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie dla której stworzyła i poprowadziła projekt „Balet w książce”. Od 2015 r. aby pogłębić swoją wiedzę oraz doskonalić swoje umiejętności uczestniczy w szkoleniach i zdobywa certyfikaty z metody Pilates oraz Stretching, dzięki którym oprócz prowadzenia zajęć tanecznych prowadzi także zajęcia z powyższych technik.

Słowa kluczowe: Taniec, Czarno na Białym
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję