Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Warsztaty introligatorskie dla dorosłych

Warsztaty introligatorskie dla dorosłych

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
24.03.2019
niedziela
11:30 - 16:30
bilety

Warsztaty introligatorskie dla dorosłych

Dwudniowy warsztat introligatorski będzie wprowadzeniem do zagadnień związanych z oprawą i budową książki. Przeznaczony jest głównie dla osób początkujących w tej dziedzinie.
jedna grupa, warsztat dwudniowy

wiek: 16 +

ilość osób: 8 osób
Łączny czas: 10 h

Uczestnicy zostaną zapoznani z terminologią introligatorską, dowiedzą się jakie maszyny i urządzenia były wykorzystywane w procesie produkcji książek na przełomie XIX i XX wieku. Podczas warsztatu będziemy jednak w minimalnym stopniu wykorzystywać urządzenia introligatorskie [kostka introligatorska, ściski, prasa introligatorska], tak by zdobyte umiejętności mogły być wykorzystywane i powtórzone w warunkach domowych. Przyjrzymy się również kilku typom oprawy i przeanalizujemy do jakiego rodzaju druków dane oprawy są wykorzystywane. Zapoznamy się też z edycjami książek i czasopism wydawanych przez Stanisława Wyspiańskiego, przeanalizujemy jaki miał on wpływ na pracę introligatorską tych wydań.

Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się formować składki, szyć ręcznie blok, wykonać twardą oprawę w okleinie płóciennej. Każdy uczestnik podczas warsztatu wykona notes w twardej oprawie i notes w oprawie broszurowej. Wszystkie niezbędne materiały zapewnia organizator.

Prowadząca: Alicja Magiera - artysta plastyk, od 2007 roku pracuje w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN” , gdzie była odpowiedzialna za przygotowanie wystaw „Pamięć Miejsca”, „Światła w Ciemności – Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata”, brała udział w realizacji upamiętnienia ofiar holokaustu „Szlak Pamięci”, „Granice Lubelskiego Getta”. Na co dzień prowadzi Pracownię Introligatorską oraz galerię poświęconą typografii i sztuce książki w Domu Słów – Izbie Drukarstwa w Lublinie. Od 2012 roku organizuje Spotkania Typograficzne – Typolub.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję