Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Warsztaty dla nauczycieli: Jak zaangażować uczniów w poznawanie losu Polaków na Wschodzie?

fot. Mateusz Szczypiński - Pracownia Fotograficzna MNK

Warsztaty dla nauczycieli: Jak zaangażować uczniów w poznawanie losu Polaków na Wschodzie?

MNK Czapscy

ul. Piłsudskiego 12, 31-109 Kraków
18-19.10.2017
środa-czwartek
16:30 - 18:00
bilety
Warsztaty metodyczne dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych wszystkich etapów edukacyjnych.
BRAK WOLNYCH MIEJSC!

Ze względu na ogromne zainteresowanie bezpłatnymi warsztatami metodycznymi dla nauczycieli pt. "Jak zaangażować uczniów w poznawanie losu Polaków na Wschodzie?", postanowiliśmy powtórzyć dla Państwa zajęcia dnia następnego, tj. 19.10.2017 (czwartek) w godz. 16:00-17:30.
Zapraszamy do zgłaszania się (obowiązkowa rezerwacja):
Centrum Informacji i Rezerwacji MNK, e-mail: rezerwacja@mnk.pl, tel. 12 433 57 44 (czynne w godz. 9.00-16.00 w dni powszednie).


Celem warsztatów jest poznanie i przećwiczenie aktywnej metody pracy z fragmentami wspomnień Polaków zesłanych na Wschód w czasie II wojny światowej. Uczestnicy będą mogli sprawdzić na sobie przebieg i efekty zajęć, które – łącząc zagadnienia historyczne i literackie – służą poznaniu wycinka polskich dziejów oraz pogłębionej refleksji nad ludzkim losem w czasach totalitarnej władzy.

Prowadząca: dr Agnieszka Kania, Wydział Polonistyki UJ.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach są proszone o zgłoszenie zawierające dane (imię i nazwisko, nazwa i adres szkoły, nauczany przedmiot/przedmioty, e-mail):
Centrum Informacji i Rezerwacji Muzeum Narodowego w Krakowie
Czynne pon.-pt. w godz. 9.00-16.00
tel. 12 433 57 44
e-mail: rezerwacja@mnk.pl

Uczestnicy warsztatów otrzymają zaświadczenie o udziale oraz materiały edukacyjne.

Warsztaty są częścią konferencji naukowej pt. Powrót Czapskiego (17.10-18.10), współorganizowanej przez Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
O godz. 15:00 w Pawilonie Józefa Czapskiego rozpocznie się panel dotyczący dydaktyki muzeów biograficznych i postaci Józefa Czapskiego.
Słowa kluczowe: warsztaty dla nauczycieli
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję