Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Warsztat malarski Olgi Boznańskiej

Warsztat malarski Olgi Boznańskiej

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
09.11.2014
niedziela
12:00 - 13:30
bilety

Warsztat malarski Olgi Boznańskiej

Obraz pod lupą. Temperament i warsztat malarski Olgi Boznańskiej. Podczas oprowadzania tematycznego po wystawie Olgi Boznańskiej zwrócimy szczególną uwagę na paletę barwną i fakturę dzieła. Mięsistość farby i dukt pędzla artystki będą nas bardziej interesowały niż temat obrazu.
Po wystawie będzie oprowadzać historyk sztuki dr Magdalena Ludera. 

Oprowadzanie odbędzie się w o godz. 12.00 oraz o godz. 14.00

Magdalena Ludera - magisterium (2008) i doktorat (2014) obronione w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorka publikacji z zakresu sztuki nowożytnej i postbizantyńskiej, uczestniczka projektów badawczych realizowanych na Chełmszczyźnie i we Lwowie, w tym we współpracy z Instytutem Herdera w Marburgu, charyzmatyczna dydaktyk i wykładowca z doświadczeniem w pracy ze studentami oraz młodzieżą na poziomie szkół średnich.

Prowadziła wykłady i ćwiczenia na krakowskich i katowickich uczelniach (IHS UJ, Uniwersytet Trzeciego Wieku UJ, Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania im. gen. J. Ziętka) o szerokim spektrum tematycznym (sztuka bizantyńska i nowożytna sztuka cerkiewna w Rzeczypospolitej, analiza dzieł sztuki od starożytności do XX w., wstęp do historii sztuki, wystawiennictwo muzealne i galeryjne), jest autorką cykli z historii sztuki dla przyszłych maturzystów (Centrum Młodzieży im. H. Jordana w Krakowie, Muzeum Narodowe w Krakowie), od wielu lat współpracuje z Sekcją Edukacji MN w Krakowie, prowadząc lekcje muzealne na temat sztuk plastycznych i audiowizualnych od XIX do XXI w. na wystawach stałych i czasowych w Gmachu Głównym oraz Kamienicy Szołayskich. Pasjonatka uczenia się i uczenia innych historii sztuki.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję