Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Wajda i inni. Kraków na ekranie - spacer

Wajda i inni. Kraków na ekranie - spacer

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
25.05.2019
sobota
11:00
bilety

Wajda i inni. Kraków na ekranie - spacer

Zapraszamy na spacer organizowany w ramach wystwy WAJDA.
Co i dlaczego kręciło i kręci się w Krakowie? Czy są miejsca szczególnie lubiane przez kamerę? Spacer po ścisłym centrum miasta śladami lokacji filmowych, czyli miejsc, gdzie różni twórcy filmowi kręcili swoje dzieła. Spróbujemy porównać to, co zostało utrwalone w filmach, z tym, co dzisiaj widać w miejskiej przestrzeni, i zastanowić się nad wizualnym potencjałem krakowskich zaułków i budynków. Nie zabraknie komentarzy o ważnych postaciach czy zapomnianych miejscach ważnych z perspektywy filmowej historii Krakowa.

Maciej Gil - animator i historyk kultury filmowej, autor projektów „Krakowskie Spacery Filmowe” i „Kinobus”.

Miejsce: początek w Gmachu Głównym, zbiórka przy punkcie informacyjnym

Udział: 10 zł

sprzedaż biletów od 14.04.2019

WAŻNE INFORMACJE:

  • Spacer nie obejmuje wizyty na wystawie "Wajda".
  • Informujemy, że w przypadku rezygnacji z udziału w działaniu edukacyjnym koszty biletów zakupionych przez Internet nie podlegają zwrotowi.
  • Liczba miejsc jest ograniczona.
  • Sprzedaż biletów online kończy się dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania lub w momencie wyprzedania wszystkich miejsc.
Wystawa WAJDA została dofinansowana ze środków: Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Gminy Miejskiej Kraków.

Słowa kluczowe: Spacer, WAJDA
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję