Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

W STARYM KINIE - SPEKTAKL W WYKONANIU BALETU DWORSKIEGO „CRACOVIA DANZA”

W STARYM KINIE - SPEKTAKL W WYKONANIU BALETU DWORSKIEGO „CRACOVIA DANZA”

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
13.11.2022
niedziela
19:00
bilety
Gmach Główny MNK
Wstęp bezpłatny

Choreografia - Romana Agnel, Dariusz Brojek oraz tango – Beata Broniek Scenografia i Kostiumy: Monika Polak – Luścińska

To spektakl taneczny przenoszący widza w magiczny świat polskiego kina 20-lecia międzywojennego. Przywołując niezapomniane przeboje filmowe tamtych lat tancerze kreują charaktery i postaci utrwalone na filmowych taśmach.
Bawiący się na przedwojennym balu goście, zainspirowani piosenkami z epoki, odtwarzają bohaterów i sytuacje zaczerpnięte z modnych filmów starego kina.
„Ada to nie wypada”, „Umówiłem się z nią na 9-tą”, „Barbara”, „Czy tutaj mieszka panna Agnieszka” to tylko niektóre z utworów ilustrowanych przez tancerzy tańcem i pantomimą.
Oprócz opowiadanych historii filmowych w programie prezentujemy również najważniejsze formy i style tańca tamtych czasów. Taniec jazzowy, elementy kabaretu przeplatają się z modnymi wówczas walcami, tangiem i szalonym charlestonem.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję