Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar

W ruchu. Interpretacje taneczne - warsztaty

W ruchu. Interpretacje taneczne - warsztaty

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
24.01.2019
czwartek
18:00
bilety

W ruchu. Interpretacje taneczne - warsztaty

Dla tych, dla których nazywanie w odbiorze sztuki nie wystarcza, dla których dzieła sztuki poruszają nie tylko umysł, ale również ciało, proponujemy nowy cykl zajęć, podczas których będziemy interpretować dzieła sztuki poprzez ruch i taniec.
Tym razem spotkamy się w Muzeum z "Tańcem" Marii Jaremy. Podczas pierwszego spotkania z cyklu „W ruchu" będziemy badać, czym jest taniec i sprawdzimy jak się stoi w obliczu dzieła. Będziemy sięgać do ciała po wrażenia, ucieleśniać je i transformować w formy. Trochę pobawimy się kopiowaniem. Słowo klucz tego spotkania, jak i całego cyklu, to eksperyment. Zajęcia dostosowane dla osób o alternatywnej motoryce. 

Zofia Noworól – improwizatorka, badaczka kultury, nauczycielka jogi klasycznej, doktorantka w Zakładzie Antropologii Instytutu Socjologii UJ. W swojej pracy łączy doświadczenia badawcze z eksperymentalnymi działaniami z obszaru choreografii i tańca improwizowanego. Pracuje z inkluzywnymi grupami, starając się otwierać kulturę i ruch dla osób o różnym stopniu sprawności i różnych kompetencjach. Wierzy, że mądrość i wiedza budują się poprzez uczestnictwo i doświadczenie. Twórczyni Komuczemu – przestrzeni rozwoju osobistego.

Miejsce: Gmach Główny - wystawa "Sytuacja się zmieniła"

Dzieło: "Taniec" Maria Jarema

Zapraszamy też osoby, które lubią się ruszać, a do tej pory nie znajdowały radości w nieruchomym przyglądaniu się obrazom i rzeźbom.

Uwaga: na zajęcia prosimy przychodzić w wygodnym, niekrępującym ruchów stroju.

Uwaga: zajęcia rozpoczynają się po zamknięciu muzeum, prosimy o wcześniejsze zakupienie biletu przez internet.

Udział: 20 zł

Słowa kluczowe: Taniec, W ruchu
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję