Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

WYKŁAD ODWOŁANY - W przebraniu wroga

fot. Mirosław Żak - pracownia fotograficzna

WYKŁAD ODWOŁANY - W przebraniu wroga

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
20.08.2015
czwartek
18:00
bilety

Ottomania. Osmański Orient w sztuce renesansu

NA BLOGU: Urok Orientu z krakowskiego kościoła
Z powodu choroby prelegenta jesteśmy zmuszeni odwołać wykład. Przepraszamy za utrudnienia.

"W przebraniu wroga. Osmański Orient na dworach europejskich" - wykład specjalny Michała Dziewulskiego, kuratora wystawy "Ottomania. Osmański Orient w sztuce renesansu".

Imperium Osmańskie w XVI wieku zagroziło bezpośrednio środkowej Europie, a podchodząc wojskami pod Wiedeń, wywołało panikę i obawy o przyszłość cywilizacji europejskiej. Ale równocześnie na dworach książęcych i królewskich pojawiły się liczne postaci o egzotycznym wyglądzie.

Wykład przeprowadzony w otoczeniu dzieł europejskiego renesansu, spróbuje przyjrzeć się próbom imitacji i adaptacji mody i zwyczajów tureckich w XVI-wiecznej Europie.

Wykład odbędzie się na wystawie "Ottomania. Osmański Orient w sztuce renesansu", wstęp w ramach biletu wstępu na wystawę.

ZOBACZ INNE WYKŁADY TOWARZYSZĄCE WYSTAWOM
Ottomania. Osmański Orient w sztuce renesansu

NA BLOGU: Urok Orientu z krakowskiego kościoła
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję