Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Uczucie melancholii

Yashima Gakutei (1786-?-1868), Bóg szczęścia Ebisu / Ebisu

Uczucie melancholii

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
08.04.2017
sobota
10:30 - 12:15
bilety
Co łączy tytułowe uczucie melancholii z pięknem? Co ukształtowało japońską estetykę, tak różną od europejskiej? Jaki ideał kobiecej urody znajdziemy w japońskich pracach nurtu ukiyo-e?
W poszukiwaniu odpowiedzi przeniesiemy się w epokę Edo, czas wielobarwnego drzeworytu i zatrzymaną w kadrach codzienność.

Miejsce: Gmach Główny

Prowadzenie: Izabela Lechowicz

O Pięknie - to cykl warsztatów, podczas których motywem przewodnim będzie Piękno. Piękno nas zmienia, jest nam niezbędne, a jednak mówienie o nim stało się niemodne i trochę wstydliwe. W czasie naszych warsztatów będziemy rozmawiać o Pięknie, spojrzymy na nie z różnych perspektyw, kultury Zachodu i Wschodu, młodopolskich malarzy i współczesnych artystek.

Izabela Lechowicz – absolwentka Wydziału Malarstwa ASP we Wrocławiu. Zajmuje się fotografią, prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Założyła Światłoczułą – autorską pracownię plastyczno-fotograficzną. Lubi Beskid Niski.


ZOBACZ POZOSTAŁE SPOTKANIA Z CYKLU 10+ SZTUKA

Słowa kluczowe: warsztaty dla młodzieży