Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Tajemnice spod złotych kopuł. Warsztaty

Tajemnice spod złotych kopuł. Warsztaty

MNK Ciołek

ul. Kanonicza 17, 31-002 Kraków
12.08.2020
środa
10:30
bilety
Czym jest sezam? Prawie każdy to wie, choć chyba nikt w nim nie był. Oczywiście poza Alibabą i zgrają baśniowych rozbójników. Tym razem jednak sezamem staną się galerie Muzeum Narodowego, bo jak prawdziwy skarbiec pełne są najcenniejszych dzieł sztuki pochodzących z różnych bajek. To znaczy… kolekcji.
Wraz z latem i wakacjami wiele osób wyjeżdża, by zobaczyć odległe i egzotyczne miejsca. Czasami okazuje się, że to, co najbardziej niezwykłe, znajduje się niedaleko. W górach w okolicy Krakowa odwiedzić można wiele drewnianych świątyń, których dachy wieńczą błyszczące w słońcu kopuły. Znajdują się w nich obrazy przedstawiające świętych, aniołów, a także polskich królów – pokazanych w dość ciekawy sposób. Na warsztatach przyjrzymy się dziełom pochodzącym z takich świątyń i dowiemy się, kto nadal podobne wykonuje.

Prowadzenie: Tomasz Kida - absolwent historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. W Muzeum Narodowym prowadzi zajęcia dla młodszych i tych nieco starszych. Fan gier wszelakich, od szachów i gier komputerowych przez planszówki, na papierowych „erpegach” kończąc.

Gdy był mały, chciał pojechać do Egiptu i pokierować budową nowej piramidy.

 

Ważne informacje:

 • Preferowany wiek dzieci: 5–10 lat

 • Cena: 10 zł (opłata dotyczy tylko dziecka)

 • Liczba uczestników ograniczona, ze względu na przepisy związane z pandemią obowiązywać będą ściśle określone limity. Konieczna rezerwacja

  JAK SIĘ ZAPISAĆ?

  Bilety: https://bilety.mnk.pl/

 • Regulamin
 • Informacja: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK – rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 57 44 (czynne w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie).

 • Bilety do kupienia od 13.07.2020.

 • Informujemy, że w razie rezygnacji z udziału w działaniu edukacyjnym koszty biletów zakupionych przez internet nie podlegają zwrotowi.

 • Osoby, którym przysługują ulgi z tytułu Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem, są zobowiązane do okazania stosownego dokumentu przed rozpoczęciem zajęć.  

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję