Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Szukanie nieoczywistego – plener fotograficzny

fot. Pracownia Fotograficzna MNK

Szukanie nieoczywistego – plener fotograficzny

Kamienica Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego

pl. Szczepański 9, 31-011 Kraków
29.09.2018
sobota
11:00 - 16:00
bilety
Fotografując, wybierając z otaczającej rzeczywistości to, co skupia naszą uwagę, opowiadamy o sobie.

Niezależnie od poruszanego tematu zdjęcie mówi nie tylko o tym, co przedstawia, ale także o jego autorze. Może być "narzędziem poznania". Sprzyja temu praktyka, "ćwiczenia z patrzenia". Dlatego chcemy Was zaprosić do udziału w plenerze fotograficznym, który, mimo że odbędzie się w sercu rozedrganego Krakowa, może stać się okazją do wyciszenia i bardzo prywatnego spojrzenia na miasto, dalekiego od stereotypowej pocztówki. Inspiracji będziemy szukać na wystawie "Kraków 1900", w fotografiach, które chcemy Wam przybliżyć, a także w naszych rozmowach. Wyczuleni na światło, kompozycję, ruszymy w jesienny już Kraków, starając się spojrzeć na znane miejsca w świeży, otwarty sposób, unikając schematów i podążając za swoją uwagą.

Warsztaty będą trwały 5 godzin, zakończą się omówieniem powstałych prac i wspólnym wyborem zdjęć, które następnie zostaną wystawione w muzealnej przestrzeni. Prosimy o zabranie ze sobą cyfrowego aparatu fotograficznego (warsztaty nie będą polegały na nauce technicznej obsługi aparatu).

Prowadzenie:

  • Izabela Lechowicz – malarka i fotografka. Ukończyła Wydział Malarstwa ASP we Wrocławiu. Zajmuje się również edukacją, założyła Światłoczułą – pracownię plastyczno-fotograficzną. Bliski jest jej portret i pejzaż. Lubi Beskid Niski.
  • Magdalena Guzik – studiowała fotografię w Warszawskiej Szkole Fotografii, jest również absolwentką filologii polskiej UJ. Specjalizuje się w fotografii dokumentalnej i portretowej. Założyła pracownię Fotoczuła. W fotografii lubi światło zastane. Podróżuje nieśpiesznie.

wstęp 60 zł, liczba miejsc ograniczona
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję