Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Szukanie nieoczywistego – plener fotograficzny

fot. Pracownia Fotograficzna MNK

Szukanie nieoczywistego – plener fotograficzny

MNK Szołayscy

pl. Szczepański 9, 31-011 Kraków
29.09.2018
sobota
11:00 - 16:00
bilety
Fotografując, wybierając z otaczającej rzeczywistości to, co skupia naszą uwagę, opowiadamy o sobie.

Niezależnie od poruszanego tematu zdjęcie mówi nie tylko o tym, co przedstawia, ale także o jego autorze. Może być "narzędziem poznania". Sprzyja temu praktyka, "ćwiczenia z patrzenia". Dlatego chcemy Was zaprosić do udziału w plenerze fotograficznym, który, mimo że odbędzie się w sercu rozedrganego Krakowa, może stać się okazją do wyciszenia i bardzo prywatnego spojrzenia na miasto, dalekiego od stereotypowej pocztówki. Inspiracji będziemy szukać na wystawie "Kraków 1900", w fotografiach, które chcemy Wam przybliżyć, a także w naszych rozmowach. Wyczuleni na światło, kompozycję, ruszymy w jesienny już Kraków, starając się spojrzeć na znane miejsca w świeży, otwarty sposób, unikając schematów i podążając za swoją uwagą.

Warsztaty będą trwały 5 godzin, zakończą się omówieniem powstałych prac i wspólnym wyborem zdjęć, które następnie zostaną wystawione w muzealnej przestrzeni. Prosimy o zabranie ze sobą cyfrowego aparatu fotograficznego (warsztaty nie będą polegały na nauce technicznej obsługi aparatu).

Prowadzenie:

  • Izabela Lechowicz – malarka i fotografka. Ukończyła Wydział Malarstwa ASP we Wrocławiu. Zajmuje się również edukacją, założyła Światłoczułą – pracownię plastyczno-fotograficzną. Bliski jest jej portret i pejzaż. Lubi Beskid Niski.
  • Magdalena Guzik – studiowała fotografię w Warszawskiej Szkole Fotografii, jest również absolwentką filologii polskiej UJ. Specjalizuje się w fotografii dokumentalnej i portretowej. Założyła pracownię Fotoczuła. W fotografii lubi światło zastane. Podróżuje nieśpiesznie.

wstęp 60 zł, liczba miejsc ograniczona
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję