Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Szkolenie dla nauczycieli

Szkolenie dla nauczycieli

Pracownia fotograficzna MNK

Szkolenie dla nauczycieli

Dom Józefa Mehoffera

ul. Krupnicza 26, 31-123 Kraków
16.06.2015
wtorek
14:15 - 18:00
bilety
Jakie tajemnice kryje w sobie Dom Józefa Mehoffera? Zapraszamy na szkolenie dla nauczycieli nauczania przedszkolnego i szkół podstawowych. WOLNE MIEJSCA!

Krocząc po skrzypiących drewnianych schodach i zaglądając do licznych pokoi, zakamarków i schowków usłyszymy opowieść o tym, jak żyło się dawniej w Krakowie.

Dzięki muzealnej przestrzeni, zabytkowym meblom i przedmiotom pokażemy jak rozmawiać z najmłodszymi o odległych czasach, o historii życia codziennego i zwyczajach dawnych Krakowian a wszystko to przy użyciu wrażeń wizualnych, dźwięków i zapachów.

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli nauczania przedszkolnego i szkół podstawowych.


Prowadzenie:
Maria Masternak – absolwentka historii sztuki i edukatorka muzealna, pracuje w Sekcji Edukacji MNK tworząc programy edukacyjne dla dzieci i rodzin oraz czuwając nad ofertą edukacyjną w Domu Józefa Mehoffera i EUROPEUM. Od 2010 roku tworzy i prowadzi lekcje muzealne dla dzieci i młodzieży. Interesuje się szeroko pojętą kulturą wizualną, a szczególną przyjemność przynosi jej odnajdywanie inspiracji malarstwem w popkulturze. Największym natchnieniem do twórczej pracy są dla niej rysunkowe światy Nicoletty Ceccoli, Joanny Cocejo, Matyldy Koneckiej i Mileny Milak.

Jagoda Gumińska – absolwentka Instytutu Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, od wielu lat pracuje w Sekcji Edukacji MNK, projektuje cykle edukacyjne, prowadzi warsztaty i zajęcia skierowane do różnych grup odbiorców. Koordynuje program dla dzieci i rodzin.

 PROGRAM SZKOLENIA I INFORMACJE ORGANIZACYJNE

 
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję