Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Szal z widokiem

Szal z widokiem

Olga Boznańska, Bretonka - szkic do obrazu, 1890 rok, własność: MNK

Szal z widokiem

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
24.01.2015
sobota
10:00 - 14:00
bilety
Warsztaty dekorowania tkanin użytkowych, podczas których uczestnicy stworzą obrazy inspirowane zarówno twórczością Olgi Boznańskiej jak i czasem, w którym żyła.
Kupony jedwabiu, na których powstaną autorskie kompozycje zdobione będą przy użyciu technik malarskich, graficznych i kolażu, posłużą do stworzenia nieskomplikowanych form użytkowych. 

Warsztaty przeznaczone dla dorosłych.

Zajęcia będą odbywać się w na wystawie "Olga Boznańska" oraz w sali edukacyjnej na parterze Gmachu Głównego MNK.

Rezerwacja: kmrugala@mnk.pl 

Prowadzenie: 

Anna Mielniczek - absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz Studiów Podyplomowych na Wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom oraz otwarty przewód doktorski w Pracowni Serigrafii ASP w Krakowie. Od momentu ukończenia studiów w 2008 r. jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Pracowni Projektowania Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od roku 2013 jest projektantem ubioru w firmie LPP. W swojej twórczości charakteryzuje się działaniami interdyscyplinarnymi, zajmuje projektowanie ubioru, grafiką warsztatową oraz drukiem na tkaninie.

Natalia Nowacka – absolwentka, obecnie doktorantka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie związana z Pracownią Serigrafii. Arteterapeutka, edukatorka. Dyplom w Pracowni Projektowania Książki i Typografii obroniła w 2008 roku. Inicjatorka i koordynatorka projektów edukacyjnych kierowanych do różnych grup wiekowych dotyczących sztuki wizualnej realizowanych przez Akademię, instytucje kultury i stowarzyszenia. Od pięciu lat prowadzi Warsztat Twórczy - miejsce tworzenia, eksperymentowania, doświadczania, nabierania śmiałości i ćwiczenia wyobraźni, gdzie wspiera indywidualne zdolności każdego z uczestników. Zajmuje się grafiką, rysunkiem, obiektami, interwencjami w przestrzeni publicznej.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję