Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Szal z widokiem

Olga Boznańska, Bretonka - szkic do obrazu, 1890 rok, własność: MNK

Szal z widokiem

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
24.01.2015
sobota
10:00 - 14:00
bilety
Warsztaty dekorowania tkanin użytkowych, podczas których uczestnicy stworzą obrazy inspirowane zarówno twórczością Olgi Boznańskiej jak i czasem, w którym żyła.
Kupony jedwabiu, na których powstaną autorskie kompozycje zdobione będą przy użyciu technik malarskich, graficznych i kolażu, posłużą do stworzenia nieskomplikowanych form użytkowych. 

Warsztaty przeznaczone dla dorosłych.

Zajęcia będą odbywać się w na wystawie "Olga Boznańska" oraz w sali edukacyjnej na parterze Gmachu Głównego MNK.

Rezerwacja: kmrugala@mnk.pl 

Prowadzenie: 

Anna Mielniczek - absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz Studiów Podyplomowych na Wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom oraz otwarty przewód doktorski w Pracowni Serigrafii ASP w Krakowie. Od momentu ukończenia studiów w 2008 r. jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Pracowni Projektowania Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od roku 2013 jest projektantem ubioru w firmie LPP. W swojej twórczości charakteryzuje się działaniami interdyscyplinarnymi, zajmuje projektowanie ubioru, grafiką warsztatową oraz drukiem na tkaninie.

Natalia Nowacka – absolwentka, obecnie doktorantka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie związana z Pracownią Serigrafii. Arteterapeutka, edukatorka. Dyplom w Pracowni Projektowania Książki i Typografii obroniła w 2008 roku. Inicjatorka i koordynatorka projektów edukacyjnych kierowanych do różnych grup wiekowych dotyczących sztuki wizualnej realizowanych przez Akademię, instytucje kultury i stowarzyszenia. Od pięciu lat prowadzi Warsztat Twórczy - miejsce tworzenia, eksperymentowania, doświadczania, nabierania śmiałości i ćwiczenia wyobraźni, gdzie wspiera indywidualne zdolności każdego z uczestników. Zajmuje się grafiką, rysunkiem, obiektami, interwencjami w przestrzeni publicznej.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję