Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Świętuj odzyskanie niepodległości z MNK

Aleksander Krawczyk, Portret Józefa Piłsudskiego, 1933 r

Świętuj odzyskanie niepodległości z MNK

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
10-12.11.2017
piątek-niedziela
wstęp wolny
Trzy dni wolnego wstępu do Gmachu Głównego MNK, w tym do galerii "Broń i barwa w Polsce" z ekspozycją "Sztuka Legionów Polskich" oraz na wystawę #dziedzictwo, a 11 listopada także darmowe oglądanie "Damy z gronostajem" Leonarda da Vinci – taki prezent chce podarować swoim widzom MNK z okazji odzyskania niepodległości.

Na listopadowy weekend przygotowaliśmy też specjalne atrakcje: m.in. po raz pierwszy w Polsce pokażemy razem wszystkie trzy zachowane mundury Józefa Piłsudskiego, w tym kurtę i spodnie, w których Marszałek został pochowany. Więcej na ich temat będzie można się dowiedzieć podczas oprowadzań 10 listopada o godz. 16.30 oraz 11 listopada o 14.00. W przestrzeni wystawy #dziedzictwo przez 3 dni prezentowane będzie wybitne dzieło z XVI wieku - Pontyfikał Erazma Ciołka.

Zapraszamy także naszych widzów do wzięcia udziału w grze muzealnej "Stwórz sobie państwo". Będzie ona okazją nie tylko do rozrywki, ale również do spojrzenia pod innym kątem na zbiory MNK zgromadzone w Gmachu Głównym. Pomoże w tym specjalny numer "Kuryera nieCodziennego" – gazety okolicznościowej przygotowanej przez muzealnych edukatorów.

Wydarzenia są częścią oficjalnych obchodów miejskich, inaugurujących stulecie odzyskania niepodległości i 150. rocznicę urodzin Marszałka Piłsudskiego. Dofinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego "Niepodległa".

W sobotę, 11 listopada, wszystkie oddziały MNK będą otwarte w godzinach 10.00-16.00.

Aktualnie w Gmachu Głównym trwają prace związane z modernizacją podnośników dla osób niepełnosprawnych, przepraszamy za utrudnienia.

Zobacz także:


Do pobrania:

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję