Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

"Święcone u Księcia". O zwyczajach wielkanocnych w rodzinie Czartoryskich

fot. Pracownia Fotograficzna MNK

"Święcone u Księcia". O zwyczajach wielkanocnych w rodzinie Czartoryskich

MNK Biblioteka Czartoryskich

ul. św. Marka 17, 31-018 Kraków
09.04.2018
poniedziałek
18:00
wstęp wolny
Okres Wielkanocy to w tradycji polskiej czas nie tylko zadumy i religijnych przeżyć, ale też pomocy i dzielenia się z biedniejszymi dobrami materialnymi, zapraszanie na uroczyste śniadania i wspólne spotkania.
Na emigracji tradycję tą podtrzymywali Czartoryscy zapraszając do swoich siedzib, w tym Hotelu Lambert, współwygnańców nie bacząc na ich polityczne zaangażowanie, chcąc wspomóc najbiedniejszych i najbardziej potrzebujących.

Prowadzenie: Janusz Pezda – dr hab., pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego, obecnie adiunkt z habilitacją w Instytucie Historii UJ, starszy kustosz Biblioteki Książąt Czartoryskich, autor katalogów zbiorów i licznych publikacji dotyczących kolekcji Czartoryskich.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję