Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

"Święcone u Księcia". O zwyczajach wielkanocnych w rodzinie Czartoryskich

fot. Pracownia Fotograficzna MNK

"Święcone u Księcia". O zwyczajach wielkanocnych w rodzinie Czartoryskich

Biblioteka Książąt Czartoryskich

ul. św. Marka 17, 31-018 Kraków
09.04.2018
poniedziałek
18:00
wstęp wolny
Okres Wielkanocy to w tradycji polskiej czas nie tylko zadumy i religijnych przeżyć, ale też pomocy i dzielenia się z biedniejszymi dobrami materialnymi, zapraszanie na uroczyste śniadania i wspólne spotkania.
Na emigracji tradycję tą podtrzymywali Czartoryscy zapraszając do swoich siedzib, w tym Hotelu Lambert, współwygnańców nie bacząc na ich polityczne zaangażowanie, chcąc wspomóc najbiedniejszych i najbardziej potrzebujących.

Prowadzenie: Janusz Pezda – dr hab., pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego, obecnie adiunkt z habilitacją w Instytucie Historii UJ, starszy kustosz Biblioteki Książąt Czartoryskich, autor katalogów zbiorów i licznych publikacji dotyczących kolekcji Czartoryskich.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję