Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Survival w savoir-vivre

Portret żony (Na letnim mieszkaniu), Józef Mehoffer, 1904, farba olejna

Survival w savoir-vivre

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
23.04.2017
niedziela
11:00 - 14:00
bilety
Dlaczego dżentelmen podpiera się laską i czemu dama je w kapeluszu? Do czego służą kulawki i czemu wilkomy lubiły witać? Co nam mogą powiedzieć łyżki i czy wypada, aby mówiły głośno? Jak zrozumieć język wachlarza i jak przetrwać w gąszczu zasad?
Jeśli planujecie bal, przyjęcie lub chociażby wiosenny piknik, koniecznie powinniście się do nich dobrze przygotować, przede wszystkim dowiedzieć, czym była etykieta i "dobre wychowanie".
Zapraszamy na muzealną lekcję dobrych manier.

Prowadzenie:

Weronika Moskwa – studentka historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego, edukatorka muzealna. Pasjonuje się sztuką XIX wieku w każdym wydaniu. Entuzjazm dla pracy twórczej z dziećmi i młodzieżą wyraża także w fotografii.

Agnieszka Bajorska – studentka kulturoznawstwa Akademii Ignatianum w Krakowie, animatorka kultury z przygotowaniem pedagogicznym oraz animatorka zabaw dziecięcych. Miłośniczka kultury ludowej, lubiąca brudzić się gliną. Energię do życia czerpie z przebywania wśród dzieci, a doświadczenie w pracy z najmłodszymi odbiorcami kultury zdobywała podczas współpracy z różnymi domami kultury i klubami dla dzieci oraz Akademią Dziecięcą Ignatianum.

KONIK MUZEALNY - to cykl warsztatów weekendowych odbywających się w kilku oddziałach MNK. Uczestnicy mają okazję odkrywać tajemnice muzealnych galerii, ucząc się i bawiąc równocześnie, gdyż formuła zajęć przypomina nieco grę terenową.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję