Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Spotkanie z dziełem: Édouard Manet

Spotkanie z dziełem: Édouard Manet

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
05.11.2014
środa
17:00 - 17:30
bilety
Na spotkaniu w ramach wydarzeń towarzyszących wystawie "Olga Boznańska" skupimy się jedynie na twórczości jednego, wybranego artysty oraz jednego, stworzonego przez niego dzieła prezentowanego na wystawie.
Spotkania odbywają się w środy o godz. 17.00

Prowadzenie: dr Magdalena Ludera

Magdalena Ludera
- magisterium (2008) i doktorat (2014) obronione w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorka publikacji z zakresu sztuki nowożytnej i postbizantyńskiej, uczestniczka projektów badawczych realizowanych na Chełmszczyźnie i we Lwowie, w tym we współpracy z Instytutem Herdera w Marburgu, charyzmatyczna dydaktyk i wykładowca z doświadczeniem w pracy ze studentami oraz młodzieżą na poziomie szkół średnich.

Prowadziła wykłady i ćwiczenia na krakowskich i katowickich uczelniach (IHS UJ, Uniwersytet Trzeciego Wieku UJ, Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania im. gen. J. Ziętka) o szerokim spektrum tematycznym (sztuka bizantyńska i nowożytna sztuka cerkiewna w Rzeczypospolitej, analiza dzieł sztuki od starożytności do XX w., wstęp do historii sztuki, wystawiennictwo muzealne i galeryjne), jest autorką cykli z historii sztuki dla przyszłych maturzystów (Centrum Młodzieży im. H. Jordana w Krakowie, Muzeum Narodowe w Krakowie), od wielu lat współpracuje z Sekcją Edukacji MNK w Krakowie, prowadząc lekcje muzealne na temat sztuk plastycznych i audiowizualnych od XIX do XXI w. na wystawach stałych i czasowych w Gmachu Głównym oraz Kamienicy Szołayskich. Pasjonatka uczenia się i uczenia innych historii sztuki.