Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Matka Boska - miłosierna opiekunka
Cykl: Spacery

Matka Boska - miłosierna opiekunka

Malarz marchijski, Maria Matka Miłosierdzia, 1494, olej na desce Rocca Demaniale w Gradarze

Cykl: Spacery
Matka Boska - miłosierna opiekunka

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
10.09.2016
sobota
10:30
bilety
Spacer po Krakowie  towarzyszący wystawie "Maria Mater Misericordiae".
Matka Boska od wieków była najważniejszą orędowniczką chrześcijan. Pomagała w obliczu wojen, pożarów, epidemii. Wstawiała się za grzeszników i skazańców. Spacer poprowadzi nas szlakiem wizerunków maryjnych, które przez wieki zapewniały opiekę mieszkańcom miasta, do których modlono się w trudnych chwilach. Przedstawienia te są świadkami burzliwej historii Polski, ale równie często  przykładami ciekawych dzieł sztuki zachowanych w krakowskich kościołach.

Początek spaceru: Gmach Główny, al. 3 Maja 1

Wstęp: 10 zł
Spacer trwa trzy godziny - od 10.30 do 13.30 
Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc: rezerwacja@mnk.pl, tel. 12 43 35 444 (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00). W mailu prosimy o podanie imienia, nazwiska oraz numeru kontaktowego.

Prowadzenie: Anna Warzecha


Wszyscy uczestnicy spaceru dostaną przygotowaną przez Dział Edukacji MNK mapę zawierającą opisy (autorstwa prof. Piotra Krasnego) i reprodukcje dziesięciu najważniejszych dzieł sztuki znajdujących się w Krakowie przedstawiających Matkę Boską Miłosierdzia. 

 Szlakiem wizerunków Matki Boskiej Miłosierdzia - mapa

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA INNE SPACERY PO KRAKOWIE
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję