Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo
Cykl: Spacery

Spacer: Kraków i Mehoffer

Cykl: Spacery
Spacer: Kraków i Mehoffer

MNK Mehoffer

ul. Krupnicza 26, 31-123 Kraków
11.05.2024
sobota
11:00 - 13:30
bilety
Spacer Kraków i Mehoffer | Wymagana rezerwacja miejsc od 29.04.2024 
BRAK WOLNYCH MIEJSC
Zapraszamy na spacer po Krakowie śladami Józefa Mehoffera, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli Młodej Polski. Naszą znajomość z artystą zaczniemy od zwiedzania Domu Mehoffera przy Krupniczej, który wprowadzi nas w jego życie i twórczość. Następnie wyruszymy śladami Mehoffera, aby poznać jego realizacje dla Domu pod Globusem i dla gmachu Komunalnej Kasy Oszczędności. Na Rynku posłuchamy anegdot związanych z jego życiem prywatnym, dowiemy się, dokąd podróżował i jak lubił spędzać wolny czas. Z Rynku przejdziemy do kościoła oo. Franciszkanów, dla którego artysta wykonał stacje Męki Pańskiej. Spacer zakończymy pod kościołem Bernardynów, w którym znajduje się witraż „Błogosławiony Szymon z Lipnicy” autorstwa Mehoffera.

Prowadzenie: Agnieszka Kuźma – licencjonowana przewodniczka po Krakowie, współpracuje z Muzeum Narodowym w Krakowie.

Początek spaceru i miejsce zbiórki: Dom Józefa Mehoffera, ul. Krupnicza 26.
Zakończenie spaceru: kościół oo. Bernardynów, ul. Bernardyńska 2.
Trasa: m.in. Dom pod Globusem, Gmach ASP przy placu Matejki, Szpitalna 15, Rynek, Kamienica pod Konikiem, Pałac Bonerowski, Collegium Novum, kościół oo. Franciszkanów.

Ważne informacje:
  • Dla dorosłych i młodzieży – osób indywidualnych
  • Czas trwania spaceru: 2,5 godz.
  • Wstęp: 25 zł od uczestnika
  • Konieczna rezerwacja, zakup biletów w kasie muzealnej. Rezerwacja na wydarzenie będzie dostępna od 29.04.2023 od godziny 9:00 poprzez Centrum Informacji i Rezerwacji MNK (e-mail: rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 57 44). Liczba miejsc ograniczona. Jedna osoba          może zarezerwować maksymalnie 4 miejsca. W przypadku rezygnacji z zarezerwowanego  miejsca prosimy o zgłoszenie.
  • Podczas zwiedzania będziemy korzystać z systemu tour guide. Można przynieść własne słuchawki z wtyczką minijack lub skorzystać ze słuchawek zapewnionych przez muzeum.

Słowa kluczowe: spacer, MNK Mehoffer