Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Smakowite spotkania w Domu Jana Matejki

fot. M. Szczypiński - Pracownia Fotograficzna MNK

Smakowite spotkania w Domu Jana Matejki

MNK Matejko

ul. Floriańska 41, 31-019 Kraków
07.03.2017
wtorek
6 marca w Domu Jana Matejki dyrektor MNK Andrzej Betlej oraz prezes Stowarzyszenia Małopolskie Dziedzictwo Smaku Jerzy Poznański podpisali porozumienie o współpracy obu instytucji. Jego efektem będą m.in. cykliczne spotkania, podczas których widzowie MNK skosztują zapominanych dziś, a charakterystycznych dla polskiej tradycji potraw i posłuchają kulinarnych anegdot związanych z rodziną Matejków.
Pierwsze spotkanie z cyklu "O smaku ze smakiem" odbyło się 6 marca. Kuchmistrzowie Stowarzyszenia serwowali na nim "potrawę czarno gotowaną", a prezes Jerzy Poznański opowiedział o jej tajemniczych składnikach i o tym, jak Małopolskie Dziedzictwo Smaku sięga do tradycji kulinarnej Polaków. Natomiast kustosz Domu Jana Matejki Marta Kłak-Ambrożkiewicz zabrała gości w czasy młodości mistrza, przypominając jak początkujący malarz starał się o względy przyszłej żony.

Kolejne smaczne spotkania zaplanowane są na maj, sierpień i listopad. Przy tortach, ciastach i kawie dowiemy się, jak pan Jan przywoził pomadki od Maurizio-Redolfiego, ryby i kasze pomogą przenieść się na przyjęcie do dworu Matejków w Krzeszowicach, a jesienne dania z gęsiny i dziczyzny staną się pretekstem do snucia opowieści o spotkaniu z Czarnym Strzelcem.

Wstęp na wszystkie spotkania pod hasłem "O smaku ze smakiem" będzie wolny pod warunkiem wcześniejszego zarezerwowania miejsca w Centrum Informacji i Rezerwacji MNK: rezerwacja@mnk.pl, tel. 12 43 35 744 (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00).

Współorganizator

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję