Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Rozmowy o literaturze. Upływ czasu w tataraku (Iwaszkiewicz i Wajda)

Rozmowy o literaturze. Upływ czasu w tataraku (Iwaszkiewicz i Wajda)

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
04.06.2019
wtorek
10:15
bilety

Rozmowy o literaturze. Upływ czasu w tataraku (Iwaszkiewicz i Wajda)

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Rozmowy o..." organizowane w ramach wystawy WAJDA.
Jaki związek ma malarstwo Edwarda Hoppera z literaturą Jarosława Iwaszkiewicza? Połączenie między tymi twórcami znalazł Andrzej Wajda w czasie przygotowań do filmu „Tatarak”.

Opowieść o śmierci młodego chłopaka widzianej oczyma starszej kobiety zamieniła się w rozważania na temat upływu czasu. Jak Wajda zmienił historię opowiedzianą przez pisarza? Dlaczego w filmie pojawiają się nawiązania do obrazów amerykańskiego artysty? O tych zagadnieniach porozmawiamy na spotkaniu.

Prowadzenie: Filip Skowron - etnolog, polonista, pracownik Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie. Doktorant na Uniwersytecie Jagiellońskim. Miłośnik muzeów i Młodej Polski.

Wystawa WAJDA została dofinansowana ze środków: Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Gminy Miejskiej Kraków.

Wstęp 1 zł

Słowa kluczowe: Rozmowy o, WAJDA
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję